У вас продуло голову, болить голова і горло? Що робити при застуді?

У вас продуло голову, болит голова и горло? Что делать при простуде?

Ви також відкриваєте вікна автомобіля під час їзди чи використовуєте кондиціонер? А чи знаєте ви, що потік повітря здатний стати причиною проблем зі здоров’ям? В результаті того, що людині продуло голову і шию, виникає чимало неприємних відчуттів, які вибивають його з колії – болить голова, горло, вуха, очі… Що робити, якщо не вдалося вберегтися перед застудою?

Зміст

  • 1 Хвороби, що виникають після того, як продуло голову та/або шию, і що з ними робити
  • 2 Запалення нервів
  • 3 Коли болить вухо…
  • 4 Коли око болить…
  • 5 Параліч особи
  • 6 Риніт
  • 7 Біль у горлі
  • 8 Застуда

Хвороби, що виникають після того, як продуло голову та/або шию, і що з ними робити

Запалення нервів

У вас продуло голову, болит голова и горло? Что делать при простуде?

Запалення нервів є дуже поширеним захворюванням. Воно проявляє себе блокуванням деяких сенсорних або моторних функцій. Переважно йдеться про порушення чутливості, оніміння, поколювання, часто болить голова і вуха, іноді біль віддає в шию та потилицю. На додаток до ситуації, коли людину продуло, причиною хвороби може бути травма або інфекція, цукровий діабет, алкоголізм, отруєння, а також нестачу деяких вітамінів, особливо, тіаміну з вітамінів групи В. Саме тіамін, зазвичай, застосовується в якості підтримуючої терапії при запаленні нервів.

Коли болить вухо…

У вас продуло голову, болит голова и горло? Что делать при простуде?

Часто після того, як продуло голову, виникає запалення середнього вуха. Попереджувальними сигналами є біль (іноді вона може віддавати в шию), жар і навіть проблеми з травленням. Біль у вухах і набряк поступово наростає. Відвідати лікаря слід при наявності постійного болю з супутніми симптомами. Жар можна зменшити за допомогою препаратів парацетамолу, ефективним є сухе тепло. Лікарі, однак, застерігають від гарячих крапель або олій – вони можуть пошкодити барабанну перетинку. Найбільш ефективні антибіотики у вигляді крапель. Під час лікування рекомендується постільний режим, краще положення – на спині. Якщо необхідно мануальне втручання, це повинен робити лікар в амбулаторному режимі.

Коли око болить…

У вас продуло голову, болит голова и горло? Что делать при простуде?

Якщо вам продуло голову, існує ризик невриту зорового нерва. Захворювання проявляється помутнінням зору, плямами в полі зору, болем або почервонінням очей і чутливістю до світла. Після декількох тижнів правильного лікування здоров’я очей повертається у вихідне стан. Супутньою причиною запаленні подібного роду може бути дефіцит вітаміну B12. Лікування спрямоване на причини, що найбільш часто застосовується терапія антибіотиками. Краще всього звернутися до профільного фахівця, який визначить можливу причину запалення і, при необхідності, направить пацієнта у відділення офтальмології або невролога.

Параліч особи

У вас продуло голову, болит голова и горло? Что делать при простуде?

Вам продуло голову, і в результаті виявилися дивні симптоми: «кривий» рота, труднощі при закритті або відкритті очей, загальний вираз половини обличчя – спотворені. Іншими словами, коли ви посміхаєтеся, насправді, емоції виявляє здорова половина особи, в той час, як хвора – залишається нерухомою. Ви в паніці шукаєте відповідь на питання: що робити? У разі виникнення таких симптомів необхідно звернутися до лікаря, тому, що параліч особи не завжди можна успішно лікувати, особливо, коли захворювання знаходиться в просунутій стадії. Це – пошкодження лицьового нерва, який контролює мімічні м’язи половини обличчя, слізну залозу і передню частину мови. Параліч може викликати переохолодження і різні вірусні захворювання, такі, як оперізувальний лишай у вусі. У більшості людей це захворювання не залишає довгострокових наслідків, а лікування займає в середньому від 2 тижнів до 3 місяців. Дуже важливим є подальша реабілітація у вигляді вправ, масажу та електростимуляції. Рекомендується слідувати певним принципам – забезпечити достаток фізичного і психічного спокою, обмежити рухи і міміку особи (сміх, плач, розмова), уникати великих перепадів температур, захищати обличчя від холодного повітря, не рекомендується засмагати на сонці. Реабілітаційні вправи слід повторювати кілька разів у день, але не доводячи до перенапруження м’язів.

Риніт

У вас продуло голову, болит голова и горло? Что делать при простуде?

Риніт являє собою запалення верхніх дихальних шляхів і може успішно розвинутися після того, як продуло голову або шию. Може виникнути набряк, закладеність носа, що викликає утруднення дихання і виділення з носа.

Для лікування використовуються назальні спреї або краплі з активним інгредієнтом, який знімає нежить і полегшує дренаж виділень з носа. Препарати також виробляються в поєднанні з гіалуронової кислотою, зволожуючою слизову оболонку носа (мінімізує розтріскування носових капілярів, що знижує ризик утворення кірок в порожнині носа), або з декспантенолом, регенеруючою слизову оболонку носа. Фармакологічний ринок пропонує продукти з чистою морською водою, використовуваної для зволоження слизової оболонки носа при відчутті сухості і гігієни порожнини носа. Препарати з морською водою підходять для всіх віків, під час вагітності та годування.

Назальні краплі/спреї, як правило, застосовуються 2-3 рази на день у кожну ніздрю, протягом, максимум, 1 тижня зважаючи ризику звикання. Продукти, що містять морську воду, можна використовувати круглий рік.

Біль в горлі

У вас продуло голову, болит голова и горло? Что делать при простуде?

Біль у горлі може бути симптомом різних захворювань, часто виникає після того, як продуло голову, зокрема, шию. Спочатку захворювання проявляється лоскотання і печіння в роті, яке прогресує вниз у напрямку до гортані. Характеризується наявністю почервоніння і набряку слизової горла, хрипотою, набряком залоз і хворобливе ковтання.

Для лікування використовуються препарати у вигляді льодяників, спреїв і рідин для полоскання горла. Після їх використання рекомендується, принаймні, протягом 20 хвилин не їсти і не пити, щоб не послабити терапевтичний ефект.

Застуда

У вас продуло голову, болит голова и горло? Что делать при простуде?

Застуда являє собою запальне захворювання верхніх дихальних шляхів. Найчастіше викликається вірусами і передається при контакті з хворою людиною (фізичний контакт, крапельна інфекція), але може бути спровоковано «банальним» сквозняком. Часто супроводжується підвищенням температури тіла, головним болем, закладеністю носа. Симптоми послідовно посилюються і зазвичай тривають протягом 5-10 днів. Найчастіше схильні до ризику більш слабкі особи (діти, люди похилого віку, людей з порушенням імунітету, які знаходяться під впливом стресу…).

Симптоми застуди спочатку включають в себе біль у горлі, потім настає нежить, кашель, жар, головний біль. Може проявитися сильна втома, біль у суглобах і загальне нездужання.

При звичайній застуді немає необхідності відвідувати лікаря. Це потрібно зробити тільки при стійких симптомах і погіршення стану (задишка, утворення густого слизу) протягом 3 днів.

При застуді рекомендується приймати вітамінні препарати у будь-якій формі (звичайні і шипучі таблетки, сиропи, краплі…). Необхідна більш висока доза вітаміну С. Препарати, що містять ехінацею, підвищують захисні сили організму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *