В яких випадках болить шия при повороті і нахилі голови

В каких случаях болит шея при повороте и наклоне головы

Біль в шиї при нахилі й повороті голови в першу чергу свідчить про розвиток патологічних процесів в області сполучних тканин або шийних відділів хребта. Причинами неприємних відчуттів можуть послужити різні захворювання, травми або несприятливий вплив навколишнього середовища. Для діагностування точної причини захворювання необхідно своєчасне звернення до фахівця.

Зміст

 • 1 Причини і симптоми
 • 2 Остеохондроз
 • 3 Травми
 • 4 Недостатність хребетної (базилярній) артерії
 • 5 Радикуліт
 • 6 Синдром сходовому м’язи
 • 7 Аутоімунні захворювання
 • 8 Інфекційні захворювання
 • 9 Стреси
 • 10 Неправильне положення тіла під час відпочинку
 • 11 Лікування
 • 12 Методи без операційного лікування
 • 13 Оперативне лікування

Причини і симптоми

Найпоширенішою причиною болю в шиї є неправильне положення тулуба тривалий час (під час сну, перегляді телевізора і роботі з комп’ютером). Як правило, в цьому випадку неприємні відчуття проходять через деякий час. Але у випадку якщо неприємні відчуття в області шиї не проходять через деякий час, це може свідчити про розвиток більш серйозного захворювання.

Остеохондроз

В каких случаях болит шея при повороте и наклоне головы

Захворювання розвивається із-за постійного анатомічно неправильного положення хребта під час перегляду телевізора і роботи за комп’ютером. В результаті неправильного положення м’язи шийного відділу перебувають у сильному постійному напруженні. Що призводить до повільного руйнування, і згодом зсуву, дисків хребців шийного відділу. Остеохондроз відрізняється сильними больовими відчуттями в області шиї при повороті, нахилі і русі голови. Біль має постійний характер, що супроводжується відчуттям втоми і «важкої» голови.

Травми

Травми, що викликають біль в шиї можуть бути різного характеру – аварія, падіння, сильний удар або різкий поворот (нахил) голови. Наслідки отриманої травми можуть бути різноманітними – пошкодження або зсув сполучних тканин або хребців. Зміщення хребців шийного відділу відрізняється сильними больовими відчуттями при повороті тіла або рухах голови.

Недостатність хребетної (базилярній) артерії

В каких случаях болит шея при повороте и наклоне головы

При пошкодженні м’язів або хребців шийного відділу відбувається пережиму базилярній артерії. Яке, в свою чергу, може викликати велику кількість ускладнень. Неприємні відчуття в області шиї – оніміння, сильний біль, втрата слуху, порушення зору і мови. Найчастіше болить шия при повороті голови. Всі ці ознаки свідчать про недостатньому кровообігу.

Радикуліт

Радикуліт – це защемлення нервових закінчень. Захворювання виникає внаслідок різкого впливу холодних температур на область шиї та передпліччя. Часто радикуліт розвивається через протягів, створених штучним шляхом (відкриті вікна машини, двері та вікна). Ще однією причиною розвитку радикуліту можуть стати інфекційні захворювання. Симптоми радикуліту проявляються в поколювання і оніміння ураженої ділянки, яке може супроводжуватися печінням. Біль при радикуліті загострюється при нахилах і поворотах голови.

Синдром сходовому м’язи

В каких случаях болит шея при повороте и наклоне головы

Сходова м’яз – одна з найбільш великих м’язів шийного відділу. Причиною больового синдрому в цій області можуть послужити надмірні фізичні навантаження (заняття спортом, важка фізична праця), а також травми цього відділу і захворювання інфекційного та запального характеру. При синдромі сходовому м’язи виникає сильна стріляючий біль при повороті шиї вправо або вліво.

Аутоімунні захворювання

Пов’язані захворювання з руйнівними процесами в сполучних тканинах і клітках по всьому організму. Причинами можуть послужити такі захворювання, як артрит, хвороба імені Бехтерева (анкілозуючий спондиліт). При наявності таких захворювань організм починає самостійно руйнувати свої клітини і сполучні тканини. При цьому спостерігається больовий синдром по всьому тілу і підвищення температури тіла.

Інфекційні захворювання

В каких случаях болит шея при повороте и наклоне головы

Інфекції можуть стати причиною неприємних відчуттів по всьому тілу, в тому числі і в області шийного відділу. При розвитку менінгіту больові відчуття з’являються при повороті і нахилі голови. При постукуванні по голові біль віддає в місце локалізації захворювання. При інфекційних захворюваннях є багато супутніх симптомів, що впливають на постановку правильного діагнозу.

Стреси

Психосоматичні розлади призводять до сильного перенапруження і защемлення м’язів шийного відділу, що в свою чергу, може впливати на приплив крові до головного мозку і відчуття болю в області шиї при повороті або нахилі голови. Неприємні відчуття в цьому випадку супроводжуються запамороченням і підвищенням артеріального тиску.

Неправильне положення тіла під час відпочинку

Причиною защемлення нервів шийного відділу може послужити неправильне (незручне положення протягом тривалого періоду (сну або відпочинку). Біль у шиї в такому випадку проходить через деякий час після пробудження. Причиною в цьому випадку може послужити високо піднята подушка або незручний диван.

Лікування

В каких случаях болит шея при повороте и наклоне головы

Біль в області шиї необхідно лікувати в залежності від поставленого діагнозу. Найчастіше сучасна медицина використовує методи без операційного лікування. Хірургічне втручання в цьому разі призначається в рідкісних випадках. Самолікування в цьому випадку категорично заборонено. Спільно із застосуванням медикаментозного лікування хворому призначають:

 • фізіотерапію;
 • рефлексотерапію;
 • сеанси лікувального масажу та фізкультури;

Методи без операційного лікування

Консервативне лікування. Призначається для швидкого зняття симптомів захворювання. У більшості випадків препарати спрямовані на зняття запалення та больових відчуттів. До складу лікарської терапії можуть входити наступні препарати:

 • анальгетики;
 • гормональні препарати;
 • ліки для зняття м’язового напруги (міорелаксанти);
 • протисудомні засоби (при необхідності).

Лікарські препарати приймаються перорально, внутрішньом’язово і зовнішньо (мазі, пластирі).

Рефлексотерапія – включає в себе кілька методів впливу на нервові закінчення шиї. Акупунктура впливає на нервові закінчення за допомогою тонких і довгих голок. Є древнім китайським методом лікування. Акупунктура спрямована на підняття тонусу і рухливості м’язів. За допомогою акупунктури можна лікувати різні захворювання, пов’язані з невралгією і защемлення м’язів.

Вплив ультразвуком (фонофорез). Терапія створює аналгезуючий ефект, підвищує тонус нервових закінчень, знімає первинні спазми і покращує кровообіг. Терапія допомагає виробляти введення лікарських препаратів безпосередньо в хворе місце.

LLL терапія – на хворе місце направляються пучки інфрачервоного, червоного й ультрафіолетового спектрів. Метод спрямований на зняття больових відчуттів і запального процесу в області впливу.

Методи мануальної терапії включають в себе лікувальний масаж, остеопатії та хіропрактику. Надають розслаблюючу дію на м’язи. Остеопатія впливає на біологічно важливі точки нервові закінчення. Методи надають розслаблюючий ефект і вирівнюють (витягають) хребет.

Комір Шансу – ортопедичний метод лікування полягає в носінні спеціального пристрою, повністю або частково обездвиживающего шию. Призначений для відновлення після отримання травм і операцій. Крім цього комір допомагає в правильному формуванні хребетного стовпа і постави.

Лікувальна фізкультура. Включає в себе велику кількість вправ з упором на область грудної клітки, плечового відділу, спини і хребта. Виконання лікувальної фізкультури спрямоване на зняття первинних симптомів і нормалізацію припливу крові до головного мозку.

Оперативне лікування

В каких случаях болит шея при повороте и наклоне головы

Лікування хірургічним шляхом призначається зазвичай у випадках пов’язаних з радикулопатії, мієлопатії і грижами міжхребцевого відділу. Операції спрямовані на видалення деяких ділянок хребта, що впливають на спинний мозок. Лікування оперативним методом має досить рідкісне використання, оскільки має велику кількість протипоказань і можливих ускладнень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *