Вагітність і біль від напруги в потилиці – що робити?

Зміст

 • 1 Різкі головні болі в потилиці і вагітний організм — коли цефалгия небезпечна?
 • 2 Головний біль може свідчити про прееклампсії!
 • 3 Як полегшити головний біль під час вагітності?
 • 4 Застосування холодного компресу
 • 5 Регідратація організму
 • 6 Угамування голоду
 • 7 Зняття внутрішньої напруги
 • 8 Достаток сну
 • 9 Фізіотерапія і масаж
 • 10 Ліки для головного болю під час вагітності
 • 11 Вагітність і лікування
 • 12 Найчастіше, ці проблеми постають під час кашлю, застуди або грипу…
  • 12.1 Можна вагітним жінкам під час грипу займатися самолікуванням?
  • 12.2 Є безрецептурні препарати безпечними для майбутніх мам?
  • 12.3 Які препарати вагітна жінка може сама собі «прописати»? Чи є різниця в лікарській формі кошти?
  • 12.4 чи Може вагітна жінка приймати добавки для підвищення імунітету?
  • 12.5 Під час вагітності рекомендується пити трав’яний чай?
  • 12.6 А як же гомеопатичні препарати?

Різкі головні болі в потилиці і вагітний організм — коли цефалгия небезпечна?

Беременность и боль от напряжения в затылке – что делать?

Болі в голові (зокрема, біль в потилиці) досить часто зустрічаються під час вагітності. Іноді, однак, цей дискомфорт може свідчити про більш серйозної проблеми, тому необхідно звернутися до лікаря.

У деяких жінок під час вагітності головні болі повністю зникають, у той час, як у інших, які ніколи не страждали ними до цього, виявляються з максимальною силою. Найбільш часто цефалгия зустрічається в кінці першого і на початку другого триместру. Такий стан виникає з-за гормональних змін, що відбуваються в організмі вагітної жінки, і навантаження на хребет. Перша допомогу, коли болить потилиця при вагітності (так само, як і інша частина голови) полягає в достатньому споживанні рідини, оскільки зневоднення також значною мірою погіршує болючість. Крім того, слід звернути увагу на харчування, щоб забезпечити організму стабільний рівень цукру. Іноді цьому сприяє чашка солодкого кави або чаю. Якщо напад (може хворіти, як скронева або лобова область, так і потиличний район голови) прийде на допомогу відпочинок в тихій темній кімнаті, а в крайніх випадках, болезаспокійливу, дозволене при вагітності (Парацетамол). Однак, перш, ніж прийняти будь-які ліки, слід порадитися про лікування з лікарем!

Головний біль може свідчити про прееклампсії!

Беременность и боль от напряжения в затылке – что делать?

При тривалій головного болю, яку не полегшує жоден із зазначених вище варіантів, необхідно звернутися до лікаря. Експерт зможе оцінити, чи мають вони неврологічне походження. Постійні головні болі, виражені у другому і третьому триместрі вагітності, може викликати підвищений кров’яний тиск. У цьому випадку необхідно виключити прееклампсії, що є дуже небезпечним станом. Будь головні болі під час вагітності, пов’язані з набряком кінцівок, розмитим або затуманеним зором або болем у верхній частині живота, є причиною для негайного звернення у фахівця і проведення експертизи. Навіть, якщо прееклампсія або інша серйозна проблема не підтвердиться, постійні головні болі під час вагітності ніколи не варто ігнорувати.

Як полегшити головний біль під час вагітності?

Беременность и боль от напряжения в затылке – что делать?

Цефалгия може мати багато причин. Вона може бути викликана запаленням, також, як і голодом, нестачею рідини, стресом, жорсткістю м’язів і неправильним рухом, коли головний біль пов’язана з порушеннями шийного відділу хребта. В більшості випадків цей стан не являє собою нічого серйозного. Однак, якщо біль сильна, наполеглива, доцільно звернутися до лікаря. Головний біль, пов’язаний з подвійним баченням також є одним із симптомів прееклампсії.

При пошуку способу для зняття головного болю під час вагітності ви можете вибрати з ряду методів, які, зазвичай, рекомендуються при цефалгії.

Застосування холодного компресу

Беременность и боль от напряжения в затылке – что делать?

Застосування холодного компресу краще всього робити, лежачи на спині або напівсидячи в тому випадку, якщо лежання на спині жінці створює проблеми.

В ідеалі, бажано знайти тиху і затемнену кімнату, і залишатися в ній, доки проблеми не будуть вирішені.

Регідратація організму

Беременность и боль от напряжения в затылке – что делать?

Головний біль іноді є попередженням про те, що організм страждає від нестачі рідини.

У цьому випадку кращим рішенням буде достатня регідратація. Ідеально підходить для цих цілей вода, мінеральна вода, фруктові та трав’яні чаї.

Угамування голоду

Беременность и боль от напряжения в затылке – что делать?

Головний біль може також сигналізувати про те, що організм потребує поповнення енергії. Якщо біль викликаний голодом, найкращими ліками є харчування. Якщо жінка страждає від цих явищ, добре зосередитися на регулярності в їжі.

Зняття внутрішньої напруги

Беременность и боль от напряжения в затылке – что делать?

Деякі жінки не можуть уникнути стресорів навіть в момент очікування дитини. Якщо причиною головних болів є стрес, необхідно усунути фактори стресу і навчитися розслаблятися. Хорошим помічником у таких ситуаціях є йога. Звичайно, слід вибирати такі вправи, які підходять для вагітних жінок.

Достаток сну

Беременность и боль от напряжения в затылке – что делать?

Навіть нестача сну може викликати головний біль.

Якщо хворобливість викликана позбавленням сну, необхідно, щоб жінка дотримувалася належну гігієну сну, лягала спати у звичний час і так само вставала з ліжка.

Головний біль може бути пов’язана з поганим положення голови під час сну, в такому випадку іноді допомагають подушкоподібні валики, які можуть підтримувати шийний відділ хребта жінки.

Фізіотерапія і масаж

Беременность и боль от напряжения в затылке – что делать?

Якщо дискомфорт пов’язаний з шийним відділом хребта, необхідно звернутися до лікаря. Також реабілітація допомагає і масаж.

Навіть у цьому випадку неоціненну допомогу може забезпечити йога.

Ліки для головного болю під час вагітності

Беременность и боль от напряжения в затылке – что делать?

Поширеним дією при цефалгії є звернення за допомогою до популярних безрецептурних препаратів, призначеним для полегшення головного болю. Під час поточної вагітності, однак, справи з ліками йдуть трохи складніше. Про використання загальних лікарських препаратів, призначених для контролю головних болів, під час вагітності необхідно проконсультуватися з лікарем або, принаймні, фармацевтом. Самолікування в цих випадках категорично не рекомендується! Те ж саме можна сказати і про напої трав’яних чаїв, з ними також слід проявити максимальну обережність.

 • У першому триместрі вагітності (1-3 місяця) можна приймати ліки, що містять активну речовину Парацетамол і Аспірин.
 • У другому триместрі (3-6 місяців) можна приймати ліки, що містять активну речовину Парацетамол і Аспірин.
 • В третьому триместрі вагітності (від 6 до 9 місяців) можна приймати ліки, що містять Парацетамол. У цей період вагітні жінки не повинні приймати НПЗЗ (лікарські засоби, що містять активний інгредієнт Ібупрофен, Напроксен або Диклофенак).
 • Перед прийомом будь-яких ліків необхідно проконсультуватися з лікарем або фармацевтом, які порекомендують підходить вашій станом активна речовина і дозування препарату.

  Під час вагітності можна використовувати деякі лікарські препарати, але робити це треба з граничною обережністю!

  Вагітність і лікування

  Беременность и боль от напряжения в затылке – что делать?

  Це – стан, що турбує більшість вагітних жінок. Які ліки можна приймати в цей період, які з них є безпечним для плода, а які здатні завдати шкоду?

  Найчастіше ці проблеми проявляються під час кашлю, застуди або грипу…

  Беременность и боль от напряжения в затылке – что делать?

  Давайте розглянемо найбільш поширені питання, що стосуються лікування респіраторних вірусних інфекцій та акомпанує їм головного болю.

  Чи можна вагітним жінкам під час грипу займатися самолікуванням?

  Беременность и боль от напряжения в затылке – что делать?

  Вагітні жінки ніколи не повинні нехтувати своїм здоров’ям, особливо, під час сезону грипу. Про зміну стану здоров’я завжди необхідно повідомити свого гінеколога.

  Якщо ви не можете відвідати гінеколога або має місце лише легка застуда, можна звернутися (в розумних рамках) до самолікування. При тяжкому перебігу захворювання, при температурі від 38°С або, якщо звичайна застуда триває протягом дуже тривалого періоду часу, необхідно відвідати лікаря.

  Є безрецептурні препарати безпечними для майбутніх мам?

  Беременность и боль от напряжения в затылке – что делать?

  Є багато відпускаються за рецептом ліків, які безпечні для вагітних, і ще більше тих, які небезпечні для них. Саме тому кожен раз, коли ви відвідуєте аптеку, порадьтеся з лікарем, які фармацевтичні продукти є безпечними для вагітної жінки.

  Особливою категорією є ліки, які виробник не рекомендує вагітним. У цьому випадку лікар або фармацевт повинен вирішити, чи є використання вагітної цього препарату допустимим, принаймні, тимчасово.

  Які препарати вагітна жінка може сама собі «прописати»? Чи є різниця в лікарській формі кошти?

  Беременность и боль от напряжения в затылке – что делать?

  Вагітні жінки можуть приймати при застуді лікарські засоби в різних формах – таблетки, краплі, капсули, спреї і т. д. Форма не має значення, важливі активні речовини, які містяться в ліках.

  Безпечними лікарськими засобами, придатними для зниження температури, є препарати з активною речовиною Парацетамолом, у першому триместрі вагітності допускається до використання активна речовина Ацетилсаліцилова кислота.

  При мокрому кашлі часто рекомендуються ліки, що містять Ацетилцистеїн або (короткостроково!) сиропи або краплі з вмістом Амброксолу. При сухому кашлі можна використовувати ліки, що містять Декстрометорфан, у другому і третьому триместрі – також Бутамірат.

  При нежиті і закладеності носа краще вибирати між продуктами з морською сіллю, але короткострокового використання «класичних» назальних крапель вагітним не варто бояться.

  Чи може вагітна жінка приймати добавки для підвищення імунітету?

  Беременность и боль от напряжения в затылке – что делать?

  Харчові добавки для підвищення імунітету надають, хоча й незначну, навантаження на організм. Хоча немає ніяких досліджень з приводу небезпеки їх для вагітного тіла, використовувати їх не рекомендується.

  Для зміцнення імунної системи особливо важливий здоровий спосіб життя – різноманітне харчування, достаток перебування на свіжому повітрі, уникнення великих колективів в сезон грипу і т. д. Вагітні жінки можуть поліпшити своє здоров’я, беручи вітамін С або полівітамінні добавки, розроблені спеціально для них.

  Під час вагітності рекомендується пити трав’яний чай?

  Беременность и боль от напряжения в затылке – что делать?

  До травам, безпечним під час вагітності, відноситься лайм, чебрець і подорожник – як у вигляді чаю, так і сиропів.

  Навпаки, дуже небезпечні такі трави, як мати-й-мачуха, надають тератогенні ефекти, які при вагітності не допускаються.

  А як же гомеопатичні препарати?

  Беременность и боль от напряжения в затылке – что делать?

  Вагітні жінки можуть приймати гомеопатичні препарати. Це – дуже особливий тип ліків, які не мають науково доведеного ефекту, але їх ефективність вище, ніж у плацебо. Перевагою гомеопатії є її безпека – такі препарати можуть приймати вагітні жінок, що годують мами і навіть новонароджені малюки.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *