Вагітність, низький кров’яний тиск та головний біль – як полегшити наслідки цього підступного союзу?

Беременность, низкое кровяное давление и головная боль – как облегчить последствия этого коварного союза?

Низький кров’яний тиск є серцево-судинним захворюванням, представляє собою одне з найбільш поширених недуг, а також може бути клінічним проявом іншого захворювання, чи то в області серцево-судинної або іншої системи. Ця недуга може торкнутися молодих і літніх людей, а також досить часто зустрічається під час вагітності (як на ранніх (на самому початку), так і на пізніх термінах вагітності), коли організм майбутньої матері має адаптуватися до нового стану. Якщо мова йде тільки про короткочасному стані у здорової людини, немає ніяких підстав для паніки. У тому випадку, якщо низький тиск присутній на довгостроковій основі, присутній високий ризик розлади окремих органів.

Зміст

 • 1 Низький рівень кров’яного тиску – що може бути ознакою?
 • 2 Низький кров’яний тиск – характеристика
 • 3 Причини захворювання – що може бути пусковим механізмом?
 • 4 Основні причини захворювання
 • 5 Що може бути ознакою гіпотонії?
 • 6 Перебіг захворювання
 • 7 Діагностика
 • 8 Гіпотонія під час вагітності на ранніх і пізніх термінах

Низький рівень кров’яного тиску – що може бути ознакою?

Беременность, низкое кровяное давление и головная боль – как облегчить последствия этого коварного союза?

 • Паморочиться голова.
 • Надмірна сонливість.
 • Порушення концентрації уваги.
 • Короткочасна втрата свідомості.
 • М’язова слабкість.
 • Мерехтіння перед очима.
 • Тиннитус.
 • Озноб.
 • Втома.
 • Головний біль (локалізація болю: в потилиці, скронях).
 • Холодні кінцівки.
 • Пітливість.
 • Іноді спостерігається нудота, рідко – блювання.
 • Низький кров’яний тиск – характеристика

  Беременность, низкое кровяное давление и головная боль – как облегчить последствия этого коварного союза?

  Низький кров’яний тиск або гіпотонія, як професійно називається це стан, що настає після того, коли тиск послідовно показує значення менше 100/65 мм рт.ст. Враховуючи, що кожна людина може мати інше нормальний кров’яний тиск, звичайно, ці цифри приблизні, тому, що низький кров’яний тиск може трохи відрізнятися у кожної людини.

  Причини захворювання – що може бути пусковим механізмом?

  Беременность, низкое кровяное давление и головная боль – как облегчить последствия этого коварного союза?

  Гіпотонія може статися, в основному, в 2 випадках. Якщо серце не може перекачувати досить крові в артерії з-за порушень серцевого викиду крові або, якщо кровоносні судини не в повній мірі регулюють опору крові, що, в свою чергу, може бути наслідком порушенням кровообігу кровоносних судин. Гіпотонія може бути сама по собі патологічних станів і захворювань, або ж може бути ознакою і виразним симптомом іншого захворювання. Відповідно, гіпотонія може бути первинною чи вторинною. Звичайно, причини артеріального тиску також полягають у зовнішніх факторах і навколишньому середовищу.

  Основні причини захворювання

  Беременность, низкое кровяное давление и головная боль – как облегчить последствия этого коварного союза?

  В чому полягають причини низького кров’яного тиску? Гіпотонія може мати різні причини у пускові механізми. Хронічне зниження артеріального тиску є найбільш частим ознакою порушення регуляторних механізмів кров’яного тиску; гіпотонія також нерідко являє собою ознака таких захворювань, як діабет або захворювання ендокринної або неврологічної природи. Крім того, зловживання деякими препаратами також може бути причиною недуги. Гіпотонія часто настає після шоку, опіків, після тривалого лежання та різкого підняття, після того, як наступають труднощі з транспортуванням крові від серця до мозку і т. д.

  Що може бути ознакою гіпотонії?

  Беременность, низкое кровяное давление и головная боль – как облегчить последствия этого коварного союза?

  Короткочасне зниження артеріального тиску не повинно обов’язково виявитися якоюсь ознакою. Легка форма гіпотонії також в більшості випадків протікає асимптотично, особливо, якщо мова йде про первинній формі, яка не є сама по собі клінічним проявом іншого захворювання.

  Проблема полягає в зниженні кров’яного тиску, що триває протягом тривалого періоду, коли, як правило, починають виявлятися проблеми з відсутністю кровотоку та оксигенації віддалених тканин. Типовою ознакою є:

 • Головний біль (локалізація головного болю — в скронях, потилиці, області чола).
 • Сонливість.
 • Втома.
 • Слабкість.
 • Похолодання кінцівок
 • Відразу після того, як гіпотонія виникне під час вагітності (як на ранніх (на самому початку), так і на пізніх термінах вагітності), з усіма супровідними симптомами, такими, як головний біль (біль концентруються в скронях, потиличній і лобовій області), слід звернутися до лікаря, який прийме заходи, спрямовані на запобігання ускладнень. Низький тиск, як на ранніх (на самому початку), так і на пізніх термінах вагітності здатне принести ряд неприємностей, таких, як сильне запаморочення, нудота, сильна головний біль (біль здатні турбувати жінку під час вагітності в будь-який час доби).

  Після появи гіпотонії, на самому початку розвитку недуги, внаслідок порушення терморегуляторних механізмів виникає озноб. На більш пізніх термінах, після того, як захворювання досягає важкій стадії, може виникнути також запаморочення і нудота, миготіння перед очима, пітливість, в короткостроковій перспективі – непритомні стани, дзвін у вухах або проблеми з концентрацією і фокусуванням. Незмінною є головний біль. При найбільш важкій формі зниження артеріального тиску, особливо, коли до неї доходить після шоку, травми або кровотечі, крім головного болю також відбувається порушення і втрата свідомості.

  Перебіг захворювання

  Беременность, низкое кровяное давление и головная боль – как облегчить последствия этого коварного союза?

  У кожної людини низький кров’яний тиск може проявлятися індивідуально, залежно від форми і причини. Для одних людей характерним симптомом є головний біль, у інших – головні болі відсутні. Звичайно, в стані шоку або травми доходить до гострого і різкого зниження тиску, що характерно однаковими проявами, але в такому випадку мова йде про реакції організму на порушення внутрішнього середовища. При хронічній гіпотензії прогресування симптомів уповільнене, відбувається поступово, з більш повільним початком і інтенсивністю.

  Увага! Дуже важливо визначити причину недуги, як можна швидше і зосередитися на підвищенні тиску, оскільки недуга може пошкодити внутрішні органи, а іноді навіть стати причиною смерті!

  Діагностика

  Беременность, низкое кровяное давление и головная боль – как облегчить последствия этого коварного союза?

 • Після визначення та на підставі вищезазначених клінічних ознак і симптомів, як правило, лікар може оцінити, який тип низького кров’яного тиску має місце, також важливим є анамнез, колишні хвороби і визначення того, чи були проблеми з кров’яним тиском у кого-небудь іншого в сім’ї.
 • Важливо регулярно вимірювати тиск в положенні стоячи, сидячи і лежачи; може бути застосоване 24-годинне вимірювання тиску апарату Холтера, який людина постійно має при собі.
 • В рамках визначення причини і проводиться діагностика серцевої діяльності, дослідження артерій і кровоносних судин.
 • Гіпотонія під час вагітності на ранніх і пізніх термінах

  Беременность, низкое кровяное давление и головная боль – как облегчить последствия этого коварного союза?

  Зважаючи на те, що під час вагітності (як на ранніх, так і на пізніх строках) організм жінки є більш вразливим, то логічно, що гіпотонія може виявитися більш небезпечною. Ця недуга може призвести, наприклад, до частих непритомності під час вагітності. В даному випадку необхідністю є регулярне та належне споживання рідини; також слід приділяти більше уваги більш частим прийманням їжі, регулярним відповідним фізичним вправам і, звичайно, достатку сну та гарного відпочинку. У разі низького тиску відсутній ризик переривання вагітності, як при високому, що є безперечною перевагою.

  Проблемою може бути поєднання «низький кров’яний тиск – висока частота серцевих скорочень або пульсу». Якщо йдеться про короткостроковому або одноразовому явищем, це не є серйозною проблемою, але, в тому випадку, якщо це – довгострокове стан, серце може дуже швидко втомитися, що загрожує проблемами в його функціональності щодо відкачування крові і кисню по всьому організму. У цьому випадку допомагає зміни способу життя, після консультації з лікарем або, у проміжних випадках, прийом лікарських засобів, найбільш часто – з групи бета-блокаторів.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *