Вас турбує питання: «Чому болить голова коли рухаю очима?». У чому причини неприємності?

Вас тоже беспокоит вопрос: «Почему болит голова когда двигаю глазами?». В чём причины неприятности?

Головний біль, не дозволяє рухати очима через посилення інтенсивності, є частою проблемою. Вона може бути дуже гострою, доставляти незручності і обмежувати якість життя, знижуючи гостроту зору.

Розрізняється головний біль, що посилюється в ситуації, коли доводиться ворушити обома очима або одним, так як вона може бути викликана різними захворюваннями з різними причинами, наслідками та ступенем тяжкості.

Якщо головний біль виникає або збільшується, коли виникає необхідність рухати очима (як же без цього!), виникає неприємне відчуття. Основні причини включають глаукому, ячмінь, кон’юнктивіт. Враховуючи важливість зору, ні один симптом не повинен бути недооцінений.

Зміст

 • 1 Причини головного болю, пов’язаного з очима
  • 1.1 Глаукома
  • 1.2 Гордеолум (ячмінь)
  • 1.3 Неврит
  • 1.4 Кон’юнктивіт
  • 1.5 Рефракційні дефекти (далекозорість, короткозорість і астигматизм)
  • 1.6 Офтальмологічна мігрень

Причини головного болю, пов’язаного з очима

Глаукома

Вас тоже беспокоит вопрос: «Почему болит голова когда двигаю глазами?». В чём причины неприятности?

Часте захворювання, що виникає, в основному, у дорослих, але зустрічається і глаукома новонароджених дітей. Це – офтальмологічна хвороба, пов’язана з високим тиском всередині ока, яке натисканням на очні структури призводить до їх пошкодження. При глаукомі доходить до прогресуючої втрати зору, зокрема, звуження поля зору, коли око бачить тільки те, що знаходиться безпосередньо перед ним, але не в його оточенні, як у випадку зі здоровим оком.

Симптоми глаукоми представлені раптовим збільшенням тиску в оці, виникненням сильного головного болю на ураженій стороні (голова болить сильніше, коли людина повинен рухати очима), біль безпосередньо в оці, може бути блювота, затуманений зір, світлобоязнь. Це симптоми повинні бути розглянуті, як можна швидше, оскільки захворювання може призвести до необоротного пошкодження зору.

Гордеолум (ячмінь)

Вас тоже беспокоит вопрос: «Почему болит голова когда двигаю глазами?». В чём причины неприятности?

Гордеолум або ячмінь (запалення залози століття), як це ні дивно, також здатний викликати головний біль, що локалізується на стороні ураженого ока. Той, кого спіткала ця проблема, знає, як буває боляче ворушити оком. Ці відчуття часто виникають і в області скронь або, безпосередньо, очей.

Лікування засноване на локальному застосуванні антибіотиків у вигляді мазей або очних крапель. Аналогічним чином можуть проявлятися інші запалення повік, здатні викликати ситуації, коли буває боляче ворушити оком/очима. Якщо вони самі не проходять або виникають ускладнення, необхідно відвідати офтальмолога.

Неврит

Вас тоже беспокоит вопрос: «Почему болит голова когда двигаю глазами?». В чём причины неприятности?

Типовою болем «ззаду» очі проявляється запалення зорового нерва, що передає інформацію про зображення від ока до мозку. Це – серйозне захворювання, проявляється раптовою втратою зорової функції і болем позаду ока, особливо, боляче стає під час його руху. Часто при русі очей також болить голова. Незважаючи на те, що найчастіше доходить до відновлення зорової функції, захворювання може призвести до порушення нерва і, таким чином, до односторонньої сліпоти. Причиною є віруси і бактерії, але також часто недуга є першим симптомом розсіяного склерозу.

Голова під час руху очей часто болить при інших захворюваннях, наприклад, при запаленні зубів, мігрені, синуситі.

Кон’юнктивіт

Вас тоже беспокоит вопрос: «Почему болит голова когда двигаю глазами?». В чём причины неприятности?

Кон’юнктивіт – це запалення прозорої оболонки, що охоплює, як сам очей, так і внутрішню сторону століття. Кон’юнктива має безліч функцій, зокрема, захисну (тут розташовані клітини захисної системи, є певною формою захисного бар’єру). Також в ній знаходяться залози, що виробляють цінні речовини, що утворюють компоненти сліз. Найбільш поширені інфекції можна поділити на вірусні та бактеріальні, згідно з пусковими факторами. Існують також запалення, викликані паразитами, грибами і т. д., але вони не настільки поширені.

Кон’юнктивіт бактеріального запалення характеризується, крім болю очі, густим жовтуватим слизисто-гнійним виділенням, особливо, після пробудження, почервонінням ока, головним болем.

Це захворювання вимагає лікування за допомогою антибіотиків, які найбільш часто вводять у вигляді крапель або мазі безпосередньо в око, у разі серйозного запалення, при якому також болить голова в області ураженого ока, як правило, препарати приймаються в таблетках.

Вірусний кон’юнктивіт характеризується гострою формою протікання, головним болем, відчуттям піску в очах і їх почервонінням, як і при бактеріальному запаленні може бути набряклість повік.

Лікування передбачає, насамперед, застосування крапель з дезінфікуючими властивостями і мазей на ніч. Антибіотики при вірусної інфекції не є ефективними.

Часто ці інфекції після порушення зору в одному оці перейти до другого, внаслідок чого стає боляче рухати обома очима; в такому випадку часті головні болі, що локалізуються в області очей, що поширюються на район лоба і скронь.

Кон’юнктивіт може виникнути навіть без участі мікробів. Потенційні причини представлені УФ-променями, парами дратівливих газів, часті випадки алергічного запалення. Незалежно від причини ці інфекції подібні у своїх проявах: біль в очах, поколювання, печіння, почервоніння, сльозотеча, світлобоязнь, головний біль, для людини є неприємним перехід з темного приміщення в добре освітлений простір.

Насамперед, необхідно уникати факторів ризику (речовин, що викликають алергію, газів, тютюнового диму тощо). УФ-промені проникають в око трохи глибше, зачіпаючи рогівку, яка є найбільш иннервированной тканиною в організмі. Тому, її пошкодження є дуже болючим. Воно відбувається, головним чином, через невикористання захисних окулярів при зварюванні або сонцезахисних – в яскравий сонячний день у горах, але і в місті, якщо лежить сніг. В результаті виникає, т. зв., снігова сліпота. Обидва ушкодження проявляються дуже сильним болем в очах, яка супроводжується головним болем, зазвичай виникає через кілька годин після пошкодження – найчастіше, в нічний час.

Рефракційні дефекти (далекозорість, короткозорість і астигматизм)

Вас тоже беспокоит вопрос: «Почему болит голова когда двигаю глазами?». В чём причины неприятности?

Інші причини включають рефракційні дефекти, тобто, далекозорість, короткозорість і астигматизм, при яких використовуються невідповідні окуляри; багато про ці дефекти не знають взагалі. Поряд з очного болю виникає і головний, звичайно, посилюється при русі очей.

Офтальмологічна мігрень

Вас тоже беспокоит вопрос: «Почему болит голова когда двигаю глазами?». В чём причины неприятности?

Офтальмологічна мігрень є тимчасовим або постійним порушенням одного ока, яке або супроводжує напад мігрені, або відбувається самостійно у пацієнтів з мігренню в анамнезі. Офтальмологічна мігрень виникає внаслідок розладу кровообігу в сітківці. Хворі скаржаться на тимчасову втрату зору в одному оці. Більшість пацієнтів віком до 40 років страждають втратою зору в одному оці від декількох секунд до декількох годин. Повторні напади можуть призвести до необоротного пошкодження зорового поля. Офтальмологічна мігрень не завжди супроводжується головним болем. Офтальмологічна мігрень не завжди супроводжується головним болем. Якщо ж вона є, то локалізується вище або в безпосередній близькості від ураженого ока і посилюється при русі очей.

Втрата або порушення зору може відбуватися до, під час або після нападу головного болю. Очна мігрень зустрічається рідко і, отже, діагностика проводиться шляхом диференціації. Необхідно виключити минущу сліпоту, яка є вторинним захворюванням при микроэмболизации сітчастих артерій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *