«Вічний» питання: що можна пити при головному болю годують?

Зміст

 • 1 У годуючої мами болить голова – які ліки від болю можна (не можна) пити?
 • 2 Флуоксетин та грудне вигодовування
 • 3 Лактація і ліки від головного болю Парацетамол. Можна чи не можна?
 • Дія 4
 • 5 Побічні ефекти
 • 6 Дозування
 • 7 Протипоказання

У годуючої мами болить голова – які ліки від болю можна (не можна) пити?

«Вечный» вопрос: что можно пить при головной боли кормящим?

Згідно сучасним уявленням, існує впевненість, що багато з тих препаратів (зокрема, таке ліки від головного болю, як Парацетамол), які використовують мами при грудному вигодовуванні, з їх організму потрапляють в грудне молоко і завдають шкоди дитині. Однак, на здатність дитини переносити і метаболізувати препарат, прийнятий мамою при грудному вигодовуванні, вирішальний вплив має правильне харчування. Погане харчування годуючої мами знижує здатність захисту від дії ліків, і їх рівні в молоці збільшуються.

Жінка при грудному вигодовуванні не повинна використовувати літієві сполуки, які індукують гипотомию дитини (зниження м’язового тонусу), Амиодарциметидин і Метронідазол мають властивість накопичуватися в молоці, тому їх використання при грудному вигодовуванні є ризикованим. Цитостатики (використовувані при раку) під час годування можуть стати причиною розладів центральної нервової системи і серцево-судинних захворювань у дитини.

На додаток до лікарських засобів, які при грудному вигодовуванні повинні бути повністю виключені, є препарати (у т. ч., від головного болю станів, коли паморочиться голова), які час від часу в розумних дозах пити можна. До них відносяться препарати Панадол і Парацетамол, які в разі, якщо болить голова, можна пити зважаючи мінімальної кількості активної речовини, що проникає в молоко.

Думки про безпеку застосування сульфаніламідів, тетрациклінів і оральних контрацептивів, на відміну від ліків Парацетамол та Панадол, суперечливі, тому при грудному вигодовуванні слід проявляти обережність стосовно їх прийому. Тетрациклін вважається шкідливим, тому що у новонароджених підвищує ризик необоротної зміни кольору зубів.

На щастя, більшість ліків (у т. ч. Парацетамол від головного болю), що проникають у грудне молоко, не має побічних ефектів. При призначенні лікування лікар враховує параметри препарату і визначає, чи можна застосовувати конкретний засіб, не припиняючи годування.

Загалом:

Медикаменти при грудному вигодовуванні можна приймати тільки за рекомендацією лікаря, це відноситься і до такої поширеної проблеми, як лікування головного болю. Деякі препарати проникають у грудне молоко в невеликих кількостях (наприклад, Парацетамол), тому вони вважаються небезпечними. Тим не менш, якщо лікарський засіб, яке повинно бути прийнято, здатне поставити під загрозу здоров’я дитини, слід припинити лактацію.

Більшість препаратів при грудному вигодовуванні можна приймати, якщо:

Вони, зазвичай, призначаються дітям. Доза, яку дитина отримує разом з молоком, набагато нижче, ніж при безпосередньому прийомі ліків.

Препарат вважається безпечним для вагітних жінок. Це вірно не завжди, тому, що під час вагітності організм матері допомагає дитині позбутися від ліків. Таким чином, теоретично можливо, що під час годування грудьми може дійти до накопичення ліки, а під час вагітності – немає (хоча це відбувається рідко). Тим не менш, якщо побоювання засновані виключно на тому, що дитина вступає в контакт з лікарськими засобами, наприклад, антидепресантами, то в більш чутливий період вагітності плід піддається набагато більшому впливу ліків, ніж під час грудного вигодовування.

Активні компоненти препарату, не всмоктуються в шлунок і кишечник. Ця група включає в себе ряд препаратів, що вводяться шляхом ін’єкцій, але не всі. Наприклад Гентаміцин (і інші препарати цього класу антибіотиків), Гепарин, Інтерферон, місцеві анестетики, Омепразол. Останній цікавий тим, що він швидко руйнується в шлунку. При виробництві цього препарату додається захисне покриття, що запобігає руйнування лікарського засобу у шлунку, через що воно абсорбується в тілі матері. Тим не менш, якщо дитина отримає дозу цього засобу в грудному молоці (не кажучи про те, що мова йде про зовсім незначній дозі), він отримує його без захисного покриття і, таким чином, препарат одразу ж руйнується в шлунку дитини.

Якщо препарат проникає в молоко в мінімальній кількості. Ці препарати є часто використовуваними, та їх застосування під час годування груддю можна вважати безпечним:

 • Парацетамол (в розумних кількостях)
 • Аспірин (у звичайних дозах протягом короткого періоду часу)
 • Протиепілептичні ліки (більшість)
 • Антигіпертензивні ліки (більшість)
 • НПЗЗ (напр., Ібупрофен)

Флуоксетин та грудне вигодовування

«Вечный» вопрос: что можно пить при головной боли кормящим?

Незважаючи на те, що Флуоксетин, як правило, вважається безпечним, він має дуже тривалий період напіврозпаду (залишається в організмі протягом тривалого часу). Так, якщо народжується дитина, мама якого використала цей препарат під час вагітності, велика кількість ліків залишається в організмі дитини, і навіть ті невеликі кількості, які він буде приймати додатково з грудним молоком, можуть викликати серйозні побічні ефекти і накопичення. Це випадки рідкісні, але, все-таки, вони зареєстровані.

Лактація і ліки від головного болю Парацетамол. Можна чи не можна?

«Вечный» вопрос: что можно пить при головной боли кормящим?

Парацетамол (ацетамінофен, систематичне назва N- (4-гідроксифенил) этанамид, або N- (4-гідроксифенил) ацетамид) є препаратом, який діє проти болю і підвищеної температури тіла, але не володіє протизапальною дією.

Дія

«Вечный» вопрос: что можно пить при головной боли кормящим?

Парацетамол показує добре ефект проти болю (у т. ч. головний) і високої температури. Він використовується при болях різного походження та спеки, особливо, при вірусних інфекціях. Як правило, добре переноситься, щадне відноситься до ШКТ, його можна приймати дітям.

Разом з препаратом не рекомендується вживати алкогольні напої, які, вступаючи в реакцію з активною речовиною, викликають утворення токсинів у печінці. Подібну реакцію, як алкоголь, викликає і велику кількість кофеїну (чай, кава). Таблетки рекомендується приймати після їди.

Вважається, що основним механізмом дії препарату є значне пригнічення ЦОГ-2 (циклооксигенази 2). Це – фермент, який на місці запалення призводить до виникнення простагландинів, паракринных гормонів, що діють, як локальні сигнальні молекули. Вони є медіаторами болю, спека і запалення. Зниження рівня простагландинів у гіпоталамусі має антипиретическое дію. Побічно Парацетамол діє також на рецептори серотоніну в спинному мозку, що підтримує його аналгетичну дію. Ефект настає протягом 30 хвилин після прийому препарату.

Побічні ефекти

«Вечный» вопрос: что можно пить при головной боли кормящим?

Парацетамол у великих дозах і в поєднанні з алкоголем діє гепатотоксически (є токсичним для печінки); при звичайних дозах препарати можуть з’явитися алергічні реакції шкіри. Його антидотом є ацетилцистеїн, який не проходить через плацентарний бар’єр. Це важливо у випадку передозування, де присутній ризик печінкової недостатності у матері і плоду. Ацетилцистеїн не може потрапити в печінку плода і захистити її.

Обережно! Отруєння, викликані передозуванням Парацетамолу є основною причиною гострої печінкової недостатності. Пацієнт помирає протягом декількох днів, врятувати його може тільки термінова трансплантація печінки.

Експериментальні дослідження показують, що Парацетамол пригнічує не тільки болю, але й емоції, позитивні і негативні. З точки зору непрофесіонала, після прийому препарату люди сприймають радості, печалі і інші емоції менш яскраво. Вчені намагаються визначити механізм, за допомогою якого відбувається придушення емоцій.

Препарат також призводить до зниження фертильності.

Дозування

«Вечный» вопрос: что можно пить при головной боли кормящим?

Якщо болить голова, можна прийняти препарат у разовій дозі, яка становить 500-1 000 мг активної речовини, її можна повторити через 4-6 годин, максимальна доза становить 4 г на день. Дітям, зазвичай, призначається 10-15 мг/кг ваги, максимум 50 мг/кг в день.

Під час вагітності Парацетамол від головного болю (і інших хворобливих відчуттях) можна приймати у всіх триместрах. Але, деякі дослідження показують, що застосування препарату, особливо, у 2 триместрі вагітності (від 14 до 22 тижнів) збільшує ризик крипторхизма у хлопчиків. Це, однак, не мати відношення до разового прийому, наприклад, для зниження підвищеної температури або полегшення головного болю.

Протипоказання

«Вечный» вопрос: что можно пить при головной боли кормящим?

Парацетамол не слід використовувати разом з іншими інгібіторами СОХ-2, такими, як німесулід (препарат Німесил та інші), а також іншими препаратами, відомими своїм впливом на печінку; також слід проявити обережність у тому разі, якщо присутні інші важкі захворювання печінки або гострий гепатит. Крім того, не слід застосовувати препарат протягом гемолітичної анемії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *