Від чого можуть виникати головні болі та їх найбільш поширені симптоми

От чего могут возникать головные боли и их самые распространенные симптомы

Головний біль (цефалгия, краниалгия) досить поширений симптом багатьох патологічних процесів і захворювань. При частому її прояві необхідно звернути на даний стан особливу увагу і пройти ретельно обстеження. Щоб позбутися від неприємних відчуттів необхідно в першу чергу позбутися від провокуючих факторів. У такій ситуації не варто приймати препарати без попередньої консультації з лікарем.

Зміст

 • 1 Цефалгия при хондрозі шийного відділу
 • 2 Цефалгия при гаймориті і після проколу
 • 3 Головні болі при клімаксі

Цефалгия при хондрозі шийного відділу

От чего могут возникать головные боли и их самые распространенные симптомы

Дуже часто голова може боліти, коли прогресує шийний хондроз. Необхідно розуміти, що джерелом неприємних відчуттів в даній ситуації виступають м’які тканини голови, мозкова оболонка і судини мозку. Цефалгия при хондрозі шийного відділу може відрізнятися по інтенсивності, характеру і локалізації. Іноді паралельно у пацієнта може виникнути й інша симптоматика даного відхилення: нудота, голова паморочиться, помутніння в очі, непереносимість світлових і звукових подразників, шум у вухах. Якщо болі стають нестерпними можна прийняти Гліцин, який також прописують при вагітності, але необхідно враховувати індивідуальну реакцію організму на діючі компоненти препарату.

Голова починає боліти після того, як відбувається деформація міжхребцевих дисків, як наслідок порушуються структури хребта, що призводить до компресії судин і нервів.

Причини, за якими виникає краниалгия при шийному хондрозі:

 • Синдром вертибральной артерії. При цьому стані у пацієнта можуть виникнути тривалі, пульсуючі, пекучі головні болі, вогнище яких локалізується безпосередньо в потиличній частині голови. Якщо не вжити ніяких заходів по усуненню неприємних відчуття, біль поширитися на тім’ячко і віскі. Необхідно враховувати той факт, що аналгетики в даній ситуації будуть малоефективними. Даний синдром провокується зміщенням хребців, міжхребцевими грижами. Також крім цефалгії у пацієнта може спостерігатися потемніння в очах, порушений кровотік або голова починає різко кружляти. Можна прийняти Гліцин, щоб нормалізувати стан.
 • Шийна мігрень. Больові відчуття спочатку виникають в шийному відділі, які потім поширюються по лівій або правій частині голови, в залежності від локалізації здавленого нерва. Голова може боліти до 12 годин. Шийний хондроз дуже часто супроводжується шийної мігрені.
 • Потилична невралгія. Головний біль при даній патології схожа з характером больових відчуттів при синдромі верьтибральной артерії. Цефалгия спочатку виникає в потилиці, після поширюється на тім’яну частину. Також може захоплювати передні відділи голови, при цьому починають боліти очі. Виникає потилична невралгія в результаті зсуву хребців, поява остеофітів, які при шийному хондрозі сильно виснажують міжхребетні диски. Можна прийняти Гліцин, для поліпшення самопочуття.
 • Гіпертензійний синдром. При цьому стані у пацієнта відзначається здавлює, розпирає цефалгия, яка посилюється при поворотах голови і очей. Біль нетривалий (2-3 години), після чого поступово вщухає. При необхідності можна прийняти знеболювальні препарати або Гліцин, але тільки згідно інструкції. Цей синдром при шийному хондрозі з’являється в результаті підвищеного внутрішньочерепного тиску, яке було спровоковане здавленням судин, що проходять через канали хребта.
 • Також варто приділити увагу й іншим чинникам, які при шийному хонрозе можуть спровокувати посилення краниалгии:

 • Малорухливий спосіб життя.
 • Різкі повороти голови і шиї.
 • Травмування спини і хребта.
 • Непрофесійний масаж шийного відділу хребта.
 • Проблеми із зайвою вагою.
 • Обмеження в харчуванні, які спровокували порушений метаболізм в організмі.
 • Сон і відпочинок у незручній позі.
 • Якщо був діагностований шийний хондроз, який супроводжується сильними головними болями, необхідно терміново приступити до лікування. Терапія в даній ситуації повинна бути якісною і в першу чергу, що потрібно зробити, щоб позбутися від неприємної супутньої симптоматики, щоб полегшити стан пацієнта (можна прийняти Гліцин).

  Щоб усунути краниалгию, необхідно вдатися до комплексного лікування. Рекомендується приймати не тільки аналгетики, але і спазмолітики. Якщо паралельно спостерігається напруження м’язів, голови і очей, то може використовуватися НПЗП – нестероїдні протизапальні препарати. Також пацієнту можуть призначити приймати Гліцин, який зможе поліпшити стан пацієнта і зняти нервову напругу. Але з ними потрібно бути обережними, оскільки можуть виникнути побічні ефекти. Після чого починається лікування остеохондрозу, який і є в даній ситуації фактором-провокатором цефалгії.

  Цефалгия при гаймориті і після проколу

  От чего могут возникать головные боли и их самые распространенные симптомы

  Дуже часто пацієнтів мучить головний біль при гаймориті і після проколу в лобовій або лицьової частини голови. Також дане неприємне відчуття може виникати і після проколу і це цілком природно. Але дуже часто, хворі навіть не підозрюють, що краниалгия – симптоми гаймориту (явно, коли вона спостерігається після проколу гаймориту). Як це зрозуміти?

  Головний біль при даному захворюванні особлива, поглиблена. Різко виникає при нахилах вперед і має глибокий і пульсуючий характер, особливо в лобній і лицьової частини голови. Больові відчуття при гаймориті, особливо після проколу, поширюються навіть зуби. Фахівцями також виділяються супутні симптоми цефалгії при нахилах:

 • Спостерігається сдавленное стан в певній області голови, обличчя.
 • Больові відчуття загострюються, якщо стався різкий перепад температурного режиму.
 • Чутливість обличчя збільшується.
 • Больові відчуття загострюються в ранкові години.
 • Цефалгия виникає відразу після або під час застуди.
 • Відрізнити звичайну головний біль від краниалгии при гаймориті, також після проколу, зможе виключно фахівець, який обов’язково призначить ретельне обстеження. Але варто пам’ятати, що звичайна мігрень завжди супроводжується нудотою і посилюється від шумових і звукових подразників.

  При гаймориті (також після проколу), як і при синуситі, головний біль виникає безпосередньо при нахилах вперед – важливий ознака при діагностуванні. Щоб позбутися цефалгії при даному захворюванні рекомендується провести лікування запалених пазух. Спеціалістом призначається промивання, краплі в ном, антибіотики. Також варто регулярно провітрювати приміщення і зволожувати повітря. Після попередньої консультації з лікарем можна скористатися засобами народної медицини. Щоб угамувати головний біль у такому стані краще приймати Гліцин, Спазмалгон, Цитрамон та інші. Також їх можна використовувати після проколу гаймориту.

  Головні болі при клімаксі

  От чего могут возникать головные боли и их самые распространенные симптомы

  Клімакс супроводжується різною симптоматикою, але самою першою і найпоширенішою вважається головний біль. Вона може спостерігатися у жінки протягом тривалого періоду часу і в результаті спровокувати психоемоційний зрив. У цій ситуації рекомендується приймати седативні препарати, а також Гліцин.

  Головні болі при клімаксі можуть також супроводжуватися і такою симптоматикою, як:

  • підвищений артеріальний тиск;
  • дратівливість без причин;
  • нудота, блювання.

  Біль при менопаузі здавлює і обтяжлива. Фахівці рекомендують, щоб полегшити стан, скористатися медикаментозними або народними методами лікування, але тільки після консультації, і при необхідності, обстеження. Медикаментозна терапія грунтується на прийомі гормональних препаратів, лікарських засобів на синтетичній основі. Терапія народними засобами передбачає прийом настоїв на основі шавлії і листя малини.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *