Вранці паморочиться в голові хитає. Методи лікування

По утрам кружится в голове шатает. Методы лечения

Щоб визначити, як допомогти від запаморочень вранці, слід розібратися в можливих причинах. Погодьтеся, кожен раз починати таким чином своєї день – це мало приємна альтернатива, та і чим все це може закінчитися? Одна справа, недосипання поряд з напругою на роботі, зовсім інший стан, коли вам потрібна реальна допомога.

Причини, по яких паморочиться голова

По утрам кружится в голове шатает. Методы лечения

Рівновага – це, перш за все хороший вестибулярний апарат. Коли він має порушення, у людини можуть виникнути запаморочення та інші симптоми. Таке може статися під час заколисування, але чому ж таке відбувається після сну. Існують такі причини:

 • ДППЗ – найбільш поширений варіант, що має доброякісний прогноз і дозволяє вилікується в більшості існуючих випадків.Щоб визначити чи є у вас ДППЗ, необхідно присісти і витягнути ноги, повернути голову ліворуч, потім лягти, і повернути її вліво. Відчуття слабкості, коли паморочиться голова, виникають і під час бігу, інших фізичних навантаженнях. Часто ця ж причина багатьох проблем літніх людей.Але найприємніша новина для тих, хто все ж піддався цієї хвороби – вона виліковна, нетривалі напади. Необхідно вивчити кілька вправ обертання головою і зміни положення тіла. Якщо ж симптомів більше, як наприклад, прискорене серцебиття, бліде обличчя і слабкість, то лікар намагається приписати таблетки.
 • Вранці можуть виникнути запаморочення через защемлення нервових закінчення, судин, як наслідок кров перестає надходити до голови у необхідній кількості. Чому ж так відбувається? Вся справа в неправильному подушці, некомфортною позиції сну. Тільки вранці ми усвідомлюємо, що все не так за своїми відчуттями. Якщо за цим не стежити може розвинутися хвороба шийного остеохондрозу, коли відростки защемляють нервові закінчення і судини, від сюди паморочиться в голові, болить, онемевает шия.Препарати, що містять кальцій і вправи ЛФК – це основні прийоми, що дозволяють вилікувати цю проблему. У якості профілактичних заходів – плавання стане прекрасним рішенням проблеми. Також слід звернути увагу на ортопедичний матрац і подушки жорсткого типу, валик під шию – все це допоможе уникнути таких проблем.
 • Як правило, у віці після 55-60 років судини стоншуються, деформується шийний відділ, погіршується робота вестибулярного апарату, і уникнути вранці запаморочення не виходить.
 • З-за хвороби Меньєра після сну не тільки крутиться голова, але виникають проблеми зі слухом. Дочекавшись ранку, може виникнути нудота, але це скоріше побічний синдром.
 • захворювання крові, атеросклероз.
 • інфекції можуть чинити тиск на судини, ставши причиною запаморочення.
 • причини таких симптомів можуть ховатися в депресії, тривожності, фобіях.
 • у жінок, які знаходяться на дієті може паморочиться в голові через брак цукру для головного мозку.
 • вегето-судинна дистонія, коли судини ведуть себе не у відповідності з потребами організму, коли треба розширитися, вони звужуються. У 80 відсотках випадках, випадають саме ці причини неприємного стану.
 • виконуючи фізична вправа, ви можете зробити різкий рух головою, поворот шиї, що порушить кровопостачання в мозок, ускладнить координацію рухів, тому варто вкрай уважним при виконанні фізичних рухів, які пов’язані із завданнями зміцнення м’язів шиї. Проблеми можуть бути пов’язані і зі старими травмами, отриманими від удару головою.
 • елементарне отруєння теж може стати причиною запаморочення.
  Як ви бачите, причин багато, але самостійно визначити, у чому справа складно, тому варто довіритися процедури діагностики. Якщо ж щось серйозне, то лікар відразу ж візьметься за лікування.
 • Відвідування лікаря при запамороченнях вранці

  По утрам кружится в голове шатает. Методы лечения

  Чому питання запаморочення настільки серйозна? Він може виявитися симптомом серйозного захворювання. Є ймовірність того, що симптом може стати предиктором інсульту головного мозку. Різка зміна положення знижує кровотік в мозкову тканину, що і провокує появу симптому. За настання ранку, може бути запаморочення, яке сигналізує про гіпертонічному кризі, підвищення артеріального тиску. Деякі захворювання супроводжуються виникненням часом навіть тромбів. З часом з потоком крові потрапляють в інші органи.

  Якщо стався напад, варто досліджувати свою активність крові, можливо, вам слід провести профілактичне лікування. Найбільш небезпечні симптоми, при яких слід бігти до лікаря:

 • слабкість в м’язах аж до того, що людина не в змозі зробити руху;
 • паморочиться голова у супроводі з болями;
 • підвищена температура, виникнення блювоти;
 • оніміння кінцівок, порушення чутливості.
 • Якщо всі ці симптоми переплітаються, то необхідно задуматися про серйозні наслідки і виклик лікаря. Коли паморочиться голова, можуть обстежити пацієнта відразу ж кілька лікарів — офтальмолог, невропатолог, ендокринолог. Проводиться рентген черепа, хребта, УЗД, томографія і т. д. всі ці аналізи зможуть пролити світло на стан пацієнта та визначити, чому виникли проблеми і як їх усунути.
  При візиті до лікаря-кардионеврологу або звичайного невролога, опишіть як за настання ранку, паморочиться голова, проявляється нудота і т. д. Детальний опис дозволить зрозуміти, чому голова паморочиться і до якого фахівця вас надіслати для надання кваліфікованої допомоги. Щоб виключити інші хвороби, доктора найчастіше проводять:

 • рентген шийного хребта;
 • допплеографию судин щоб виявити наявність проблем з серцево-судинною системою.
 • МРТ, щоб визначити наявність проблем з нервовими тканинами.
 • Якщо проблеми з запамороченням виникли у дитини, то варто звернутися е педіатра, дитячого невролога, травматолога, гастроэнтерологю.

  Надання допомоги в інших випадках

  По утрам кружится в голове шатает. Методы лечения

  Тільки коли будуть визначені причини, які призвели до запаморочення після сну і втрати рівноваги, тоді і буде прийнято рішення по терапії. Ефективне лікування зможе ще й попередить прояв такого нападу.

  Коли курс лікування визначено вашим лікарем, необхідно дотримуватись порад по дієті. Щоб вранці не мужніла нудота і не почала паморочиться голова, необхідно випити натщесерце склянку води. Допомагають також настоянки на травах – м’яті, мелісі, лимонник, що послужить бадьорить засобом.

  Сніданок в такому випадку – це порятунок, без нього не обійтися. Почніть свій день зі збалансованого харчування, оскільки вуглеводи краще вживати вранці, то включіть в раціон фрукти. Шкідливі звички теж варто знищити, вони і являють собою причини запаморочення.

  Одним із препаратів, які використовують лікарі при лікуванні, є Бетагестин, який усуває причини головного болю, нудоти, слабкості.

  Паморочиться голова може у двох випадках – при первинних причини і вторинних. У першому випадку причини пов’язані з патологією головного мозку, у другому ж — із захворюваннями, які призводять до порушення його функціонування. При різкому виникненні запаморочення, ви можете втратити рівновагу, щоб цього не сталося, варто відразу ж прилягти. Розташуйте голову і плечі на одному рівні. Так швидше нормалізується кровопостачання. Щоб не спровокувати новий напад, не робіть різких рухів. Якщо проблема стала регулярною, зверніться до лікаря.

  Вагітність і запаморочення

  По утрам кружится в голове шатает. Методы лечения

  Причини запаморочення можуть бути пов’язані з більш приємними речами, наприклад, вагітністю. Ніякої небезпеки для організму жінки немає, якщо такі симптоми виникають періодично і не впливають на загальний стан жінки. Якщо ж паморочиться голова у майбутньої досить часто, то варто відправитися до свого жіночого консультанта. Адже проблеми можуть полягати у:

 • З-за нестачі в організмі заліза виникає залізодефіцитна анемія. Вона вирішується прийняттям препаратів з складовими компонентами – залізом і вітамінами;
 • Під час вагітності може знизитися рівень глюкози, який можна відновити шляхом раціонального харчування.
 • Ще одна поширена проблема для вагітних – остеохондроз.
 • Коли людина різко підводиться з положення лежачи, кров не встигає заповнити головний мозок киснем і від цього паморочиться голова.
 • Не варто дотримувати при вагітності дієту, адже можна стати постійною жертвою запаморочення після сну.
 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *