Як позбутися головного болю на 39 тижні вагітності

Как избавиться от головной боли на 39 неделе беременности

Останні тижні вагітності пов’язані з підготовкою організму жінки до пологів. Головні болі на терміні 39 тижнів — ознака серйозної патології або особливості вагітності?

Зміст

 • 1 Причини головних болів на 39 тижні
  • 1.1 Підвищений артеріальний тиск
  • 1.2 Знижений артеріальний тиск
  • 1.3 Надмірне напруження м’язів спини і плечового пояса
  • 1.4 Підвищена емоційна лабільність
  • 1.5 Анемія вагітних
  • 1.6 Захворювання лор органів
 • 2 Що робити, якщо болить голова на 39 тижні
 • 3 Правила позбавлення від головного болю на 39 тижні вагітності
 • 4 Профілактика головних болів

Причини головних болів на 39 тижні

Как избавиться от головной боли на 39 неделе беременности

Підвищений артеріальний тиск

Зміна артеріального тиску у вагітних на цьому терміні є симптомом серйозного ускладнення – пізнього токсикозу, або гестозу. При цьому захворюванні крім головних болів, жінок турбують набряки. При нормальному перебігу вагітності на останніх тижнях поява набряклості ніг до вечора пов’язано з венозним застоєм внаслідок тиску зростаючої матки на судинні сплетення малого тазу.

При гестозу набряки з’являються в будь-який час на руках, ногах, обличчі і животі. Крім цих симптомів, пізній токсикоз характеризується порушенням роботи нирок. При лабораторному дослідженні сечі в ній виявляється білок.

Знижений артеріальний тиск

Для вагітних характерно фізіологічне зниження тиск в період виношування дитини. Знижений тиск розвивається на тлі гормональних змін в організмі вагітних.

Це відбувається в якості захисного механізму: зайва напруга судин, яке буває при підвищенні тиску, що негативно позначається на матково-плацентарному кровотоку. Головний біль виникає тоді, коли артеріальний тиск падає нижче нормального робочого рівня.

Інша причина головних болів при зниженні артеріального тиску – синдром нижньої порожнистої вени. У переважної більшості вагітних цей синдром може розвинутися раптово в положенні лежачи на спині. Вагітна матки здавлює нижню статеву відня, у відповідь на це відбувається різке рефлекторне падіння артеріального тиску.

Крім головного болю, вагітна жінка відчуває нудоту, потемніння в очах, панічний страх. Тривале здавлення нижньої порожнистої вени може спровокувати відшарування плаценти.

Надмірне напруження м’язів спини і плечового пояса

До кінця вагітності жінка набирає в середньому від 10 до 20 кг ваги. Посилюється навантаження на хребетний стовп, внаслідок цього для підтримання постави жінці доводиться докладати більше зусиль. Таке постійне напруження м’язів спини, шиї і плечового пояса викликає короткочасний спазм судин, що живлять головний мозок. Внаслідок кисневого голодування розвивається головний біль.

Підвищена емоційна лабільність

На терміні 39 тижнів багато жінок відчувають емоційне напруження. Наближається строк пологів, майбутні події хвилюють жінку і на тлі підвищених переживань нервова система відчуває перевантаження. Жінка стає плаксивою, дратівливою. Така надмірна реакція на події може викликати напад головного болю напруги.

До того ж, на пізніх термінах вагітності багато жінок періодично відчувають проблеми зі сном. Безсоння теж є причиною перевантаження нервової системи і провокує головні болі.

Анемія вагітних

У період виношування дитини за рахунок включення додаткового кола кровообігу (матково-плацентарного) в організмі жінки збільшується кількість циркулюючої плазми, але утворення формених елементів може запізнюватися. На 39 тижні напади головного болю і запаморочення можуть бути спровоковані дефіцитом кисню в крові із-за низького рівня гемоглобіну.

Захворювання лор органів

Уповільнені запальні захворювання носоглотки без вираженої симптоматики можуть викликати тупі ниючі головні болі, особливо в другій половині дня. Із-за постійного набряку слизових оболонок носа і пазух головний мозок відчуває хронічний дефіцит кисню, і жінка відзначає тягнуть, ниючі головні болі.

Нерідко опосередкованою причиною головних болів може стати нелікований карієс або запалення ясен. Інфекція в порожнині рота підтримує запальний процес у носоглотці.

Що робити, якщо болить голова на 39 тижні

Как избавиться от головной боли на 39 неделе беременности

В першу чергу необхідно з’ясувати причину.

Якщо головний біль при вагітності 39 тижнів розвивається на тлі набряків, потрібно негайно звернутися за кваліфікованою допомогою. Гестоз є серйозним ускладненням вагітності і загрожує здоров’ю матері і дитини.

При розвитку симптомів на тлі зниженого тиску вагітним потрібно уважно спостерігати за своїм станом. Якщо тиск знижується у задушливому приміщенні, при різкій зміні погоди або після тривалої перерви між прийомами їжі, то після чашки міцного чаю або кави з цукром стан має нормалізуватися. У тих випадках, коли головний біль на тлі пониження тиску турбує постійно, необхідно звернутися до лікаря за допомогою.

Для профілактики синдрому нижньої порожнистої вени слід уникати положення лежачи на спині. Краща поза для відпочинку вагітної жінки на 39 тижні – напівлежачи, головний кінець ліжка краще трохи підняти.

Розвантажити хребет і позбавитися від зайвої напруги м’язів спини і плечового пояса допоможе допологовий бандаж. Крім цього, легкий масаж спини та щоденний контрастний душ, допоможуть забути про це сипмтоме.

При низькому гемоглобіні необхідно приймати препарати залози та полівітаміни. Правильні дозування і терміни лікування призначить лікар.

Якщо причиною головних болів є риніт, гайморит та інші захворювання лор – необхідно звернутися до отоларинголога. При виявленні карієсу необхідно пройти санацію порожнини рота у стоматолога.

Правила позбавлення від головного болю на 39 тижні вагітності

Как избавиться от головной боли на 39 неделе беременности

Якщо цей симптом на цьому терміні не викликані якимось захворюванням, то позбутися від нього можна за допомогою простих методів.

 • Відпочинок і сон, бажано в добре провітреному приміщенні.
 • Перед сном можна випити настойку пустирника. Це допоможе заспокоїти нервову систему і забезпечить повноцінний сон.
 • Головні болі напруги добре знімаються холодними компресами. Охолодження потиличної області протягом 15-20 хвилин викличе нормалізацію кровообігу і усуне симптом. Для цього змочіть рушник холодною водою і прикладайте до потилиці, періодично компрес потрібно міняти.
 • Добре знімає головні болі на 39 тижні легкий масаж скроневої області чола і потилиці.
 • Якщо такі заходи не допомагають, допустимо прийняти одноразову дозу парацетамолу або ібупрофену. Ці препарати безпечні для плода.

Профілактика головних болів

Как избавиться от головной боли на 39 неделе беременности

На пізніх термінах вагітності жінці варто приділити особливу увагу своєму розпорядку дня та раціону харчування. Для того, щоб даний недуга перестав турбувати, треба спати не менше 8 годин на день. Лягати краще до 22-ї години вечора, а вставати не пізніше 7 годин. Якщо є бажання – можна організувати денний сон.

Щоденна легка зарядка і контрастний душ повинні бути обов’язково включені в список заходів по профілактиці цього симптому. Щоденна прогулянка на свіжому повітрі, не менше 2-х годин в день – так само. Особливо корисні для вагітних вечірні прогулянки перед сном.

В харчуванні вагітної жінки повинні обов’язково бути присутнім білкові продукти: м’ясо яловичини і баранини, риба, молочні продукти, рослинні білки (бобові, злакові та горіхи). М’ясо свинини для вагітних не рекомендується. Свіжі овочі та фрукти обов’язкові в щоденному раціоні як джерела вітамінів і клітковини.

Додатково можна приймати полівітаміни для вагітних, які порекомендує лікар.

На терміні 39 тижнів в якості підготовки до пологів лікарі нерідко призначають рослинні седативні препарати – настоянку пустирника або валеріани. Ці кошти допоможуть поліпшити стан нервової системи, нормалізують сон і послужать гарною профілактикою для запобігання головних болів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *