Як позбутися від мігрені: у домашніх умовах і з допомогою ліків

Как избавиться от мигрени: в домашних условиях и с помощью лекарств

Мігрень – це хронічне захворювання неврологічного характеру, що супроводжується постійними головними болями. Саме ці неприємні відчуття змушують людину страждати і відчувати щоденний дискомфорт. А найсумніше, що неможливо назавжди впоратися з усіма симптомами цієї недуги. На сьогоднішній день наукою доведено, що ця хвороба часто передається спадково, в основному по материнській лінії. Мігрені займають 3 місце в світі за кількістю хворих цими захворюваннями.

Зміст

 • 1 Причини
 • 2 Симптоми
 • 3 Лікування
 • 4 Лікування в домашніх умовах
 • 5 Лікування за допомогою ліків

Причини

Как избавиться от мигрени: в домашних условиях и с помощью лекарств

Найчастіше мігрені провокують спадкові та генетичні фактори. Але для того, щоб напади головного болю проявилися, потрібно дотримання певних негативних для організму умов. Наприклад:

 • Стрес та нервове перенапруження. Зрозуміло, у людини, що постійно перебуває в поганому стані духу або навіть стресі, незабаром починають проявлятися всі приховані хронічні захворювання. А особливо це стосується запаморочення і болю в голові.
 • Погодні фактори. Існує певний відсоток людей, чиє самопочуття активно піддається змінам в погодної середовищі. Таких людей називають метеозалежними. Вони більшою мірою схильні болісним головних болів в період різких змін температурних або погодних умов.
 • Спосіб життя. У людини, яка вживає алкоголь, палить цигарки і загалом провідного пасивний сидячий спосіб життя, дуже часто розвиваються мігрені.
 • Вчені досі не визначили точних причин появи хвороби, крім спадковості. У даний момент цю тему активно обговорюють і приходять до висновку, що прогресування хвороби можливо за наступних причин:

 • Порушення гуморальної метаболічної регуляції організму. Пов’язано це з порушенням обміну серотоніну, того самого «гормону щастя». Саме за його нестачі або повної відсутності в організмі людини виникають сильні головні болі.
 • Порушення в нервовій системі. До таких порушень відносяться нерівномірне розширення судин в головному мозку, звуження просвіту між артеріолами і погане кровопостачання головного мозку, як наслідок.
 • Симптоми

  Как избавиться от мигрени: в домашних условиях и с помощью лекарств

  Крім нестерпного головного болю, в період Крім нестерпного головного болю, в період загострення мігрені можуть спостерігатися й інші симптоми:

 • Фотофобія. Частим супутником важкого загострення мігрені є світлочутливість і світлобоязнь. Зір людини стає більш чітким і чутливим до будь-яких зовнішніх проявів. Іноді стан світлочутливості може бути настільки сильним, що хворий буде відчувати себе більш-менш комфортно тільки в повній темряві.
 • Фонофобия або гіперакузія. Так називається надмірна чутливість до звуків. Хворому починає здаватися, що будь-який, навіть зовсім тихий звук, нестерпно гучний і неприємний для слуху.
 • Гиперосмия. Це неприязнь до оточуючих запахів. Під час нападу мігрені хворий може вловлювати настільки тонкі нотки запахів, що звичайному здоровому людині ніколи не вдасться їх відчути. При цьому будь-який аромат викликає огиду і бажання скоріше перестати його відчувати.
 • Нудота і блювання. Зазвичай нудота і блювота проявляються в найбільш важких випадках мігрені.
 • Запаморочення. Дуже часто хворі в загостреному періоді захворювання втрачають просторову орієнтацію на місцевості.
 • Дисфорія. Так називається агресія, раптова дратівливість і пригнічений настрій пригнічений.
 • Якщо ви часто спостерігаєте у себе деякі вищенаведені симптоми, спільно з тяжкими головними болями, то обов’язково зверніться за консультацією терапевта та лікаря-невролога.

  Лікування

  Как избавиться от мигрени: в домашних условиях и с помощью лекарств

  Позбутися від мігрені або, принаймні, трохи зменшити симптоми її прояву часом буває дуже непросто. Хворому повинна бути призначена лікарем оптимально підходить терапія, спрямована відразу на боротьбу з кількома недугами, обов’язково супроводжують хворобу. Можна спробувати купірувати напад і в домашніх умовах.

  Не варто поспішати з прийняттям таблеток. Можливо, вийде і зовсім обійтися без них. Існують загальні рекомендації, що стосуються способу життя, допомагають запобігти головні болі або хоча б послабити їх прояву:

 • Грамотно підібрати для себе підходящий режим праці і відпочинку. Хворим ні в якому разі не можна відчувати нервове і психічне перенапруження. Намагайтеся більше відпочивати. Організуйте для себе тривалий нічний сон, тривалість якого складатиме не менше 8 годин на добу. Якщо ви працює на важкій напруженій роботі, то попросіть роботодавця перевести вас на більш легку працю, у зв’язку з поганим станом здоров’я.
 • Ніякого алкоголю! Можливо, алкоголь може на якийсь нетривалий час приглушити біль і позбавити вас від неприємних відчуттів. Але повірте, коли алкогольне сп’яніння пройде, на вас обрушиться сто разів більше головний біль, поєднує в собі симптоми похмілля і мігрені одночасно.
 • Уникайте стресових ситуацій. Це правило слід виконувати непрекословно! Запам’ятайте, ніяких стресів, зайвих переживань і хвилювань без приводу. Направте потік своєї свідомості на спокій і розумний оптимізм. Роблячи це, вам вдасться значно зменшити частоту нападів.
 • Лікування в домашніх умовах

  Как избавиться от мигрени: в домашних условиях и с помощью лекарств

  Позбутися від неприємних головного болю при мігрені можна в домашніх умовах без вживання лікувальних пігулок. Візьміть за правило наступні рекомендації, і напади мігрені будуть турбувати вас значно рідше або вони зовсім пропадуть:

 • Водний баланс. По-перше, в домашніх умовах потрібно, насамперед, зайнятися коригуванням свого харчування і питного режиму. Пийте більше чистої прохолодної води. Вона тонізує, знімає спазми і полегшує біль при загостреннях мігрені. Повільно випийте склянку води маленькими ковтками і приляжте відпочити на 15-20 хвилин в добре провітрювану кімнату.
 • Водні процедури. Тепла ванна допоможе вам впоратися з болісними нападами хвороби. Позитивним ефектом також володіють додані у воду ефірні масла лаванди і м’яти. За бажанням можна додати морської солі або трохи пелюсток квітів. Цей приємний процес допоможе позбутися від стресу, розслабитися та відпочити від повсякденних турбот.
 • Масаж голови. Під час спазмів можна полегшити своє стояння в домашніх умовах за допомогою звичайного простого масажу. Досить легкого погладжування і масажування голови, починаючи від чола і рухаючись до потилиці. Дуже важливо масажувати шию, оскільки такий масаж покращує постачання головного мозку киснем.
 • Ментолова мазь. Ментол – унікальний природний анестетик. Він може вгамувати головний біль і при цьому створити певний холодильне вплив на шкіру, що покращує місцевий кровотік. Мазь наноситься на область потилиці і скронь масажними втирающими рухами. У людей, що страждають мігренню, обов’язково під рукою повинен бути тюбик ментоловою мазі або флакончик ефірної олії перцевої м’яти.
 • Іноді лікування мігрені у домашніх умовах не дає потрібного почуття полегшення. У таких випадках вам краще перестати експериментувати і звернутися за кваліфікованою лікарською допомогою. Фахівець призначить вам оптимально відповідні лікарські препарати, які напевно полегшать ваше життя.

  Лікування за допомогою ліків

  Как избавиться от мигрени: в домашних условиях и с помощью лекарств

  Зазвичай в домашніх умовах успішно Зазвичай в домашніх умовах успішно лікується тільки мігрень зі слабкими проявами. Якщо ж вас часто відвідують серйозні напади головного болю, то, швидше за все, обійтися без медикаментів не вдасться.

  Найчастіше лікарі призначають своїм пацієнтам з мігренню наступні ліки:

 • Нестероїдні протизапальні засоби. Найчастіше це препарати ібупрофену або парацетамолу. Це найбільш безпечні ліки, які призначаються навіть зовсім маленьким дітям для купірування нападів мігрені.
 • Анальгетики. Анальгін допоможе справитися з головним болем тільки в дуже великій дозуванні. Його рекомендується запивати містить кофеїн напоєм, міцним чаєм або кавою. Такий препарат, як метамізол натрію, з’явився порівняно недавно. Його вживання в якості знеболюючого малоефективно і досить небезпечно з боку ускладнень захворюваннями печінки і нирок.
 • Комбіновані препарати. Вони найчастіше містять у собі кофеїн, кодеїн та фенобарбітал. Таке поєднання допоможе знизити збудливість кори головного мозку і значно знизити больові відчуття.
 • Триптаны. Це новітні препарати, які відрізняються від всіх раніше використовуваних механізмом дії. Вони не знеболюють, а усувають саму причину. Саме тому ці ліки застосовуються виключно при головних болях під час нападів мігрені. На звичайну головний біль триптаны не мають жодного впливу.
 • З сильними головними болями під час нападів мігрені зустрічається величезна кількість людей у всьому світі. Запам’ятайте, зовсім необов’язково постійно терпіти нестерпне відчуття болю. Напади потрібно обов’язково вчасно вилікувати. Для початку постарайтеся впоратися зі своєю проблемою в домашніх умовах. А якщо такий метод лікування не дасть позитивних результатів, то зверніться за допомогою лікаря і дотримуйтесь його рекомендацій.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *