Яка може бути причина запаморочення при головному болі

Какая может быть причина головокружения при головной боли

На сьогоднішній день в сучасному суспільстві, з його швидким ритмом життя і великою кількістю інформаційних потоків, важко зустріти людину, у якої б жодного разу не боліла голова.

Голова може захворіти в будь-якому віці, і у підлітка теж. Причин, чому раптом стала хворіти і крутитися голова, безліч – від перевтоми до наявності в організмі різних патологій, наприклад, гіпертонії. Тому не варто відмахуватися від неприємних відчуттів – при повторенні їх більше 2-3 разів за останній місяць рекомендується пройти всебічне обстеження: щоб визначити справжню першопричину дискомфорту.

Зміст

 • 1 Фізіологічні причини
 • 2 Патологічні причини
 • 3 Причини неврологічного характеру
 • 4 Причини вторинної природи головного болю
 • 5 Характерні причини для підлітків
 • 6 Жизнеугрожающие причини
 • 7 Інші причини виникнення головного болю

Фізіологічні причини

Какая может быть причина головокружения при головной боли

Хворіти і кружляти голова може у людей, у тому числі і у підлітків, в силу цілком фізіологічних причин:

 • підвищена реакція на зміну погодних умов – у метеозалежних людей, і у підлітків теж, голова болить і паморочиться за 1-2 доби до похолодання чи потепління;
 • важкі стресові ситуації цілком можуть позначитися на нервовій системі і проявитися головним болем;
 • нескоригований нічний відпочинок – у підлітків вважається цілком нормальним «посидіти в Інтернеті до півночі, а на наступний день відправиться в школу;
 • у дівчаток-підлітків часто в ході збору анамнезу фахівцем виявляється причина, чому стала хворіти і кружляти голова – недоїдання: вони в прямому сенсі голодують, щоб стати стрункими, як модель з обкладинки глянсового журналу;
 • причина може ховатися за фізичним або психоемоційним перенапруженням – виснаження сил в нервових структурах проявляється саме інтенсивними, розлитими болями;
 • наявність негативних індивідуальних звичок, наприклад, зловживання тютюнової та алкогольної продукцією, особливо актуально саме у підлітків – може стати першопричиною, чому раптом стала часто хворіти і кружляти голова.

Ретельно проаналізувавши власні неприємні відчуття і попередні їм події, людиною можуть бути цілком самостійно виявлені причини погіршення самопочуття. Для підтвердження їх, все ж, рекомендується пройти медичне обстеження.

Патологічні причини

Какая может быть причина головокружения при головной боли

Головний біль у поєднанні з запамороченням можуть спровокувати різноманітні захворювання або стани, що супроводжуються гіпоксією мозкових структур – від наслідків ГРЗ до пухлинних процесів. Яка причина є основною, фахівець може сказати тільки після всебічного обстеження пацієнта.

На сьогоднішній момент прийнято поділяти біль в районі голови на первинну і вторинну, за природою походження. Первинну головний біль провокують: інтенсивне подразнення рецепторів мозкових оболонок, судинних та внутрішньочерепних структур і нервових волокон. Тоді, як патологічне подразнення спинномозкових корінців і м’язових волокон черепа може спровокувати формування больових імпульсів вторинної природи.

При постановці адекватного діагнозу фахівцем повинно бути враховано все: коли виникають неприємні відчуття, їх інтенсивність, які провокуючі фактори їм передували, інтенсивність і тривалість, а також локалізація болю, наявність інших супутніх симптомів, може паморочитися голова, можуть спостерігатися нудота, блювота не приносить полегшення, двоїння в очах, предобморочного стану.

Рідкісна головний біль може бути ознакою перевтоми або недосипання, якщо ж моменти її появи турбують частіше 2-3 разів за останній місяць, особливо у підлітків – це може бути сигналом формування серйозного захворювання. Рекомендується негайно звернутися за консультацією до фахівця.

Причини неврологічного характеру

Какая может быть причина головокружения при головной боли

Первинні болі в голові виникають унаслідок дисбалансу діяльності внутрішньомозкових структур. Наприклад, інтенсивне подразнення нервових закінчень, розташованих усередині судинних елементів, провокує мігренозні атаки або кластерні головні болі.

Людина пред’являє скарги, що у нього виникає розпирає, пульсуюча, частіше одностороння головний біль у поєднанні з відчуттям, що голова паморочиться, нудить, погіршення самопочуття не дозволяє виконувати трудові обов’язки.

При мігрені болі можуть бути спровоковані тривалим перебуванням у задушливому приміщенні, психоемоційним перенапруженням, нескорректированным раціоном або відсутністю якісного нічного відпочинку. Кластерна біль може бути спровокована подібними причинами, але остаточно першопричини, чому вони виникають, фахівцями не встановлені.

За останні роки значно зросла процентне співвідношення первинних звернень до невропатологів осіб, які страждають від різних депресивних і неврологічних розладів, у тому числі серед підлітків – тільки своєчасне проведення лікувальних заходів повертає їх до звичного життя і трудової діяльності.

До появи первинної болі в районі голови можуть призвести дисбаланс метаболічних процесів, підвищення внутрішньочерепного тиску, черепно-мозкова травма, формування злоякісних новоутворень. Тільки проведення сучасних діагностичних обстежень здатна розставити все по своїх місцях.

Причини вторинної природи головного болю

Какая может быть причина головокружения при головной боли

Голова у людини може боліти і крутиться на тлі перенесеної їм простудної інфекції. Наприклад, при несвоєчасному зверненні до фахівця та проведення лікувальних заходів, у пацієнта можуть з’явитися можливі ускладнення – гайморити, синусити, фронтити, отити. Вони-то і будуть провокувати погіршення самопочуття – підйом температури, нудоту, запаморочення, сильну слабкість.

Ураження шийних структур дегенеративними видозмінами в тканинах – остеохондроз – ще одна поширена причина, чому у людини стала часто хворіти і крутитися голова, особливо до кінця робочого дня. Визначити подібні патологічні зміни допомагає просте обстеження – рентгенографія шийних елементів.

Дещо інше пояснення у головного болю напруги – подразнення рецепторів в м’язових волокнах черепа, може бути викликано, як фізичним, так і психоемоційним перенапруженням: людина надто чутливий до перевантажень, особливо актуально для підлітків. Характерні скарги – голову, наче обручем стисло, тисне на очі, все крутиться, значно знижується працездатність.

Скроневий артеріїт здатний спровокувати інтенсивну головний біль протягом кількох днів – досить неприємні відчуття пульсуючих, виснажливих больових імпульсів не дозволяють людині виконувати домашні та трудові обов’язки. Самолікування абсолютно заборонено.

Характерні причини для підлітків

Какая может быть причина головокружения при головной боли

Пубертатний період життя людини характеризується значними змінами в усіх органах і структурах – саме в ньому можуть бути причини метаболічних розладів, гормональних зрушень, спазмированности судин.

Для підлітків характерно наявність такого захворювання, як вегето-судинна дистонія – збірне медичне поняття, що об’єднує безліч неприємних симптомів: часто болить голова, запаморочення, прискорене серцебиття, кардиалгиии та міалгії, відчуття нестачі повітря і панічні атаки.

Багато в цей період життя створюють собі кумирів і прагнуть походити на них усіма можливими способами – не тільки прикрашають і стрижуть волосся, але і худнуть або набирають вагу, як у кумира, набувають такі ж негативні звички, наприклад, захоплюються тютюнової, алкогольної продукцією, наркотиками. Все це і провокує такі неприємні симптоми, як головний біль, запаморочення, нудота.

Жизнеугрожающие причини

Какая может быть причина головокружения при головной боли

Сильний головний біль і запаморочення можуть бути причинами серйозних, життєзагрожуючих патологій:

 • Внутрішньочерепна судинна катастрофа – інсульт. Характеризується раптовим погіршенням самопочуття, розладом свідомості, аж до повної його втрати, появою інших патологічних симптомів на фоні інтенсивної локальної або розлитої головного болю, різних парезів і паралічів, розладом мовленнєвої та рухової діяльності. Екстрена допомога повинна надаватися в спеціалізованих судинних центрах.
 • Інтенсивна, нестерпний головний біль може бути ознакою такого грізного в своїх ускладненнях захворювання, як менінгіт або енцефаліт. Обумовлене ураженням інфекційними агентами мозкових оболонок, воно приводить до значної набряклості мозкових структур. У разі пізнього діагностування та пізнього старту специфічного лікування цілком може наступити летальний результат.
 • При одночасній головного болю, зниження ваги, значному погіршенні апетиту і відсутності підйому температури можна припустити наявність злоякісного новоутворення в структурах мозку. Сучасні діагностичні обстеження дозволяють виявити їх на ранніх етапах формування, але багато людей вважають за краще глушити больові імпульси прийомом анальгетиків і звертаються до фахівця занадто пізно, коли ракові клітини вражають не тільки мозок, але й інші органи і системи.
 • Встановити, які саме причини призвели до появи частих головних болів, здатний тільки висококваліфікований фахівець – після проведення різних діагностичних процедур. Самолікування і самообстеження здатні лише погіршити ситуацію і життєвий прогноз – високий ризик інвалідизації, смерті.

  Інші причини виникнення головного болю

  Какая может быть причина головокружения при головной боли

  Головний біль не виникає сама по собі – вона завжди є сигналом про наявність розлади в діяльності якої-небудь системи або органу. Тому фахівці закликають не отмахивать від неї, не глушити прийомом анальгетиків, а знаходити основну причину появи дискомфорту й усувати її.

  До інших причин виникнення головного болю можна віднести:

  • відмова від звичної чашки кави вранці – судини звикають отримувати кофеїновий «допінг» і його відсутність призводити до звуження внутрішньочерепних судин, що призводить до стану гіпоксії, сигнализирующему болючими імпульсами;
  • локальне або загальне переохолодження провокує запальне ураження нервових закінчень, наприклад, трійчастого або лицьового нерва на стороні поразки будуть спостерігатися інтенсивні болі, иррадиирующие по всій голові;
  • глаукома також на перших етапах своєї появи характеризується відчуттям болю – тільки окуліста під силу виставити адекватний діагноз.

  Однозначно судити про причини і характер головного болю може тільки висококваліфікований фахівець – кожен випадок має бути розглянутий в індивідуальному порядку, лікувальні заходи також підбираються строго індивідуально – самолікування може тільки погіршити ситуацію.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *