Якщо болить голова у скронях – тиск нормальний або підвищений?

Зміст

 • 1 Гіпертонія – високий кров’яний тиск
 • 2 Лікування гіпертонії
 • 3 Гіпотонія і головний біль
 • 4 Які симптоми?
 • 5 Лікування
 • 6 Чому важливо звернути увагу на супроводжують симптоми?

Гіпертонія – високий кров’яний тиск

Если болит голова в висках – давление нормальное или повышенное?

Гіпертонія – це захворювання, яке є фактором ризику пошкодження органів і систем органів (головного мозку, нирок, серцево-судинної системи і т. д.), але особливо викликає незворотні ушкодження серцево-судинної системи і може призвести до летального результату.

Якщо вірити статистичним даними ВООЗ, то гіпертонією страждає кожен третій (!) житель планети. В одній тільки Росії (так само, як і Польщі, США та Фінляндії) до 40% населення порушено цим захворюванням.

Первинною артеріальною гіпертензією (есенціальну) є та, при якій причина того, чому виникає високий кров’яний тиск, не може бути точно визначена. Швидше за все, на розвитку захворювання відповідає генетична схильність, посилює його поганий спосіб життя.

Вторинна гіпертензія (симптоматична) є безпосередньо підтримуваною захворюваннями нирок (гострим і хронічним запаленням, склерозом ниркової артерії), захворювання ендокринних залоз (щитовидної залози, надниркових залоз, гіпофіза), захворюваннями нервової системи (пухлини і запалення головного мозку), ускладненнями поточної вагітності (гестоз), а також тривалим застосуванням деяких лікарських засобів (гормональних контрацептивів, кортикостероїдів).

З самого початку людина не відчуває особливих труднощів або болю. Ось чому важливо вчасно визначити присутність проблеми – чим швидше діагностовано розлад, тим менше збитки, завдані ним судинній системі.

Найбільш ризикованим періодом для розвитку такого захворювання, як високий тиск, є 50-річний вік. Жінки перебувають у більш вигідному положенні, тому, що до менопаузи їх частково захищають гормони. Після цього ризик зрівнюється, після 50 років тиск піднімається швидше у жінок, ніж у чоловіків. Внаслідок цього проявляються симптоми: болить голова (по обидві сторони, переважно, у скронях. Рідше болить скроню з одного боку), паморочиться голова… У людей із спадковою схильністю воно підвищується з віком. Ось чому при цій проблемі важливий ретельний анамнез.

Лікування гіпертонії

Если болит голова в висках – давление нормальное или повышенное?

Основною метою терапії гіпертензії є зниження захворюваності і смертності від серйозних наслідків патологічного стану (крововилив у мозок, серцева та ниркова недостатність, інфаркт міокарда).

Лікування може бути:

 • Нефармакологічним.
 • Фармакологічним.
 • Комбінованим.
 • Нефармакологическое лікування включає в себе зміну способу життя. Особливу увагу слід приділити наступним факторам:

 • Зменшення споживання солі в раціоні.
 • Відповідна фізична активність.
 • Зниження ваги тіла.
 • Відмова від куріння і обмеження споживання алкоголю.
 • Зниження споживання їжі з високим вмістом холестерину.
 • Фармакологічне лікування здійснюється шляхом введення певної кількості препаратів з різними ефектами:

 • Діуретики (речовини з зневоднюються дією); наприклад, Гідрохлортіазид, Фуросемід, Амілорид, Спіронолактон.
 • Блокатори адренергічних рецепторів (препарати, які знижують активність симпатичної системи). Вони поділяються на наступні групи: центрально діючими агенти (Метилдоп, Клонідин), альфа-блокатори (Празозин, Фентоламін), бета-блокатори (Метопролол, Піндолол, Атенолол, Бісопролол, Пропранолол та інші).
 • Вазодилататори (судинорозширювальні засоби), які поділяються на групи: агенти прямої дії на стінки посудини (Міноксидил, Гідралазин), антагоністи кальцієвих каналів (Ніфедипін, Ізрадипін, Амлодипін, Верапаміл, Дилтіазем), які також можуть бути введені у пролонгованій формі (ретард). Їх перевага полягає у підтримці ефективних рівнів лікарського засобу протягом 12 годин з використанням тільки одній таблетці в день
 • Інгібітори АПФ – препарати, що знижують поглинання нирками солі (Каптоприл, Еналаприл, Трандолаприл)
 • Блокатори рецепторів ангіотензину ІІ (Валсартан, Лозартан)
 • Гіпотонія і головний біль

  Если болит голова в висках – давление нормальное или повышенное?

  Гіпотонія (низький кров’яний тиск нижче 105/65 мм ртутного стовпа) може виникнути з різних причин – від порушення кровообігу до надмірного використання ліків проти високого кров’яного тиску і загрозливим життя станів. В результаті низького артеріального тиску також знижується приплив крові до мозку, що призводить до запаморочення, порушення зору і втрат свідомості. Якщо відбувається значне зниження артеріального тиску, і такий стан триває протягом тривалого часу, це може призвести до розладу деяких органів (серця, нирок і т. д.) і навіть смерті.

  Які симптоми?

  Если болит голова в висках – давление нормальное или повышенное?

  Різке падіння артеріального тиску викликає втому, озноб, головний біль, запаморочення, іноді – порушення зору. В такому випадку слід прийняти горизонтальне положення, симптоми гіпотонії поступово зникнуть. При важкому ступені гіпотонії людина не в змозі встати (присутні ознаки несвідомого стану).

  Лікування

  Если болит голова в висках – давление нормальное или повышенное?

  Лікування гіпотонії вельми проблематично. Насамперед, слід відрегулювати дозу ліків, що приймаються при гіпертонії (якщо людина їх приймає); якщо не схвалює, то доцільно збільшити споживання солі в харчових продуктах, важливо дотримувати питний режим, покращити фізичний стан (підійдуть регулярні аеробні вправи – плавання, швидше ходьба або біг, їзда на велосипеді).

  Пацієнтам з більш важкими формами гіпотонії призначається фармакологічне лікування.

  У такому разі лікування залежить від причини гіпотонії. При втраті рідини є необхідність подачі інфузійних розчинів судинну систему.

  При тяжких інфекціях слід якомога швидше ввести прийом високоефективних антибіотиків; при алергічних реакціях – протиалергічні препарати.

  При гострому інфаркті міокарда необхідно виконати коронарну ангіографію і спробувати зробити прохідною закупорений посудину; в цей час пацієнту внутрішньовенно вводиться препарат, ефективно підвищує кров’яний тиск.

  Чому важливо звернути увагу на супроводжують симптоми?

  Если болит голова в висках – давление нормальное или повышенное?

 • Якщо у вас болить голова (по обидві сторони, у скронях, або болить скроню з одного боку), паморочиться голова і, якщо цей стан триває не один день і супроводжується іншими симптомами, такі, як підвищена температура, зверніться до лікаря, тому що причина може бути не в гіпертонії, а в іншому захворюванні, можливо, інфекційному. Якщо має місце такий випадок, необхідно щось робити, щоб недуга не довів до важливих ускладнень. Кожен втрачений день може коштувати людині здоров’я, а іноді – навіть життя (якщо мова йде, наприклад, про менінгіті).
 • Якщо сильно болить голова у скронях довше, ніж один день (або ж болить один скроню), біль віддає в око, це може сигналізувати про офтальмологічної причини недуги.
 • Якщо паморочиться голова і болить/дзвенить/шумить у вусі (іноді – тисне у скронях), присутній ризик хвороби Меньєра.
 • Стан, коли болить голова (переважно, у скронях), підвищується температура і тиск (злегка), характерно для перегріву або сонячного удару. У разі такої ситуації, необхідно почати робити щось для охолодження тіла негайно (але не різко, поступово!), і викликати лікаря!
 • Кожен день протягом, максимум, 3 днів, сильно болить голова (області чола або у скроні, рідше – в потилиці) також у разі мігрені. Для цього захворювання характерні такі супроводжують симптоми, як нудота (іноді – блювання), чутливість до світла і звуку.
 • Підвищена температура, болить голова в області чола або в скронях? Виною тому може бути «банальний» грип, з яким, однак, необхідно негайно щось робити, щоб уникнути ускладнень!
 • Біль у скронях може бути наслідком тривалого стресу. Що робити в такому випадку? Допомогти може виключення стресових факторів (що малоймовірно в сучасному світі), ароматерапія, аутотренінг та інші релаксаційні методи.
 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *