Якщо гостра головний біль супроводжується таким симптомом, як нудота, вам потрібна темрява, спокій і сон

Зміст

 • 1 Мігрень не можна вилікувати, можна полегшити напади за допомогою ліків
 • 2 Гормони й головний біль
  • 2.1 Омега-3 жирні кислоти
  • 2.2 Корінь Маку
  • 2.3 Вітамін D
  • 2.4 Кокосове масло
  • 2.5 Пажитник
  • 2.6 Женьшень

Мігрень не можна вилікувати, можна полегшити напади за допомогою ліків

Если острая головная боль сопровождается таким симптомом, как тошнота, вам нужна темнота, покой и сон

Перший напад може статися в дитячому віці, але найчастіше виникає після досягнення фертильного віку, тобто приблизно від 18 до 45 років. Про те, що йдеться, справді, про мігрені, повідомляє різкий головний біль, яка триває декілька годин, іноді присутні судоми в шиї. Часто напад супроводжують такі симптоми, як нудота і блювання.

Загалом, основні симптоми мігрені наступні:

 • Гостра різкий головний біль.
 • Вже згадана нудота, під час або після нападу може з’явитися блювота.
 • Судоми в задній частині голови.
 • Під час або після головного болю присутнє почуття світло – або звукобоязни.
 • Після больових відчуттів виникає відчуття сильної втоми.
 • Нудота може проявитися, як під час болю, так і після неї.
 • Всі зазначені симптоми не обов’язково проявляються всі разом. Під час або після нападу може виникнути один або декілька ознак.

  Болить, як правило, тільки половина голови в скроневій або лобової області. Стародавні єгиптяни назвали захворювання гемікранією, тобто «біль на половині голови». Мігрень не є спадковим захворюванням, але було показано, що існує генетична схильність до цього захворювання.

  Якщо нудота переростає в сильну блювоту, може дійти до зневоднення організму. Після того, як це станеться, необхідно достатнє споживання рідини.

  Після того, як виникне напад мігрені, поряд з тим, що присутні такі симптоми, як нудота або блювання, може виникнути і світлобоязнь і підвищена чутливість до шуму, через що чоловік шукає темряву і тишу. Полегшити симптоми (такі, як нудота, фотофобія, фонофобия і, звичайно, головний біль) допоможе відпочинок в затемненій кімнаті, холодний компрес на голову, а, якщо вдасться заснути, симптоми зникнуть повністю. Це і є типовий образ звичайної мігрені.

  Але є і більш важка форма, яку називається мігренню з аурою або класичної мігренню. Напад починається з ослаблення і порушення зору, іскор перед очима, іноді – оніміння рук або тимчасового погіршення мови. Згодом, настають і інші типові симптоми: головний біль, нудота і т. д.

  Напад складається з 2 фаз. У першій фазі відбувається звуження судин, при якій через ослаблення оксигенизации мозку виникають згадані чутливі або візуальні порушення. Після звуження кровоносних судин доходить до їх подальшого розширення (друга крайність), а оскільки уздовж кровоносних судин розташоване плетіння трійчастого нерва, виникає інтенсивна пульсуючий головний біль. За виникнення цих умовах несуть відповідальність і більш низькі рівні серотоніну і вивільнення нейропептидів в мозку. Тому в області лікування мігрені був досягнутий великий переворот введенням Триптанов.

  Триптаны є селективними агентами, що впливають на рецептори серотоніну. В клінічну практику вони були введені в 1989 році. Ці препарати в стані перервати напад і всі супроводжуючі симптоми (больові відчуття, нудота та ін).

  До ери Триптанов для лікування мігрені використовувалися анальгетики та препарати ріжків. Хто страждав від цього захворювання, той може підтвердити, що, якщо лікарський препарат не був схвалений на самому початку нападу, згодом біль зупинити було неможливо.

  Через півгодини чи годину після прийому Триптана головний біль стихає. Це величезний успіх в історії медицини, оскільки до цього, людина міг страждати від нападу протягом цілого дня або навіть 2-3 днів.

  У минулому також застосовувалися принципи «крок за кроком», що означало лікування мігрені спочатку за допомогою звичайних анальгетиків. Якщо вони не показували ефективності, вводилися більш сильні препарати або призначалося лікування за допомогою ін’єкцій, і тільки після цього наставала черга Триптанов. Це було пов’язано з фармакоэкономикой.

  Поки людина отримувала необхідне та ефективне ліки, потрібно багато часу, навіть кілька місяців. Сьогодні ж для швидкої діагностики і кількісної оцінки тяжкості нападу мігрені використовуються, серед іншого, опитувальники. Наприклад, MIDAS (Migraine Dissability Assesment), який визначає, якою мірою напад обмежує людину в її повсякденному житті. Цей опитувальник включає такі питання, як:

 • Чи Можете ви йти на роботу в день нападу, або ж напад перешкоджає концентрації уваги і, отже, продуктивності?
 • Чи Можете ви під час нападу робити рутинну роботу по дому або вам необхідно лягти?
 • Чи Можете ви піклуватися про сімейне і суспільного життя?
 • На підставі відповідей невролог може визначити ступінь тяжкості мігрені від I до IV. Що стосується мігрені III ступеня, мова йде про помірної болючості, IV – найважча ступінь, є показанням для введення Триптанов.

  В доповнення до лікування гострого нападу, людині іноді призначається профілактична терапія. Воно актуально в тому випадку, якщо частота нападів зростає до більш, ніж 3 або 4 в місяць. Під час профілактичного лікування протягом тривалого часу приймається речовина, завдання якого полягає в тому, щоб захистити судини від різкого звуження і подальшого швидкого розширення. Ліки приймається близько 6 місяців.

  Хоча мігрень є захворювання, яке не може бути вилікуваним, цілком можливо зменшити кількість нападів та їх інтенсивність шляхом прийому оптимального поєднання лікарських засобів.

  Мігрень не є безпосередньо загрозливою життя хворобою, але може вибити з повсякденного життя не тільки самого потерпілого людини, але і членів його сім’ї.

  Гормони й головний біль

  Если острая головная боль сопровождается таким симптомом, как тошнота, вам нужна темнота, покой и сон

  За виникнення головного болю часто несу відповідальність гормони. Однак, в деяких випадках, на гормональний дисбаланс людина може частково позитивно вплине і сам.

  Омега-3 жирні кислоти

  Если острая головная боль сопровождается таким симптомом, как тошнота, вам нужна темнота, покой и сон

  Вони відіграють важливу роль у виробництві гормонів і підтримання їх балансу. Вони особливо підходять для жінок, що знаходяться в періоді менопаузи. Серед кращих джерел цих жирних кислот знаходяться:

 • Риба.
 • Насіння чіа.
 • Горіхи.
 • Тофу.
 • Оливкову олію
 • Корінь Маку

  Если острая головная боль сопровождается таким симптомом, как тошнота, вам нужна темнота, покой и сон

  Ця рослина допомагає стимулювати природну вироблення гормонів в організмі, а також діє як природний афродизіак, допомагає при гіпотиреозі. Найчастіше його можна придбати у вигляді порошку, який може бути доданий в якості спеції в йогурт і вівсяні пластівці.

  Вітамін D

  Если острая головная боль сопровождается таким симптомом, как тошнота, вам нужна темнота, покой и сон

  Достатня кількість вітаміну D допомагає організму ( зокрема, жіночого) впоратися з низьким рівнем естрогену. Він також впливає на вагу і апетит.

  Кокосове масло

  Если острая головная боль сопровождается таким симптомом, как тошнота, вам нужна темнота, покой и сон

  Якісне кокосове масло сприяє нормальному функціонуванню щитовидної залози. Крім того, воно допомагає стабілізувати рівень цукру в крові і допомагає у втраті ваги.

  Пажитник

  Если острая головная боль сопровождается таким симптомом, как тошнота, вам нужна темнота, покой и сон

  Він містить фітоестрогени, які допомагають жінкам впоратися з втратою природного естрогену. Пажитник також сприяє прискоренню обміну речовин. З насіння пажитника можна зробити настоянку, і пити 1 раз на день (можна додати цедру лимона і мед).

  Женьшень

  Если острая головная боль сопровождается таким симптомом, как тошнота, вам нужна темнота, покой и сон

  Основна його дія спрямована на виробництво гормонів в корі надниркових залоз. Женьшень допомагає прискоренню обміну речовин і полегшення супутніх симптомів менопаузи.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *