Якщо крутитися голова – тиск підвищений або знижений?

Зміст

 • 1 Високий тиск – характеристика
 • 2 Причини гіпертонії
 • 3 Ознаки і симптоми гіпертонії
 • 4. Що робити при гіпертонії – лікування
 • 5 Низький артеріальний тиск – характеристика
 • 6 Низький кров’яний тиск – ознаки і симптоми
 • 7 Що робити при гіпотонії – лікування
 • 8 Інші причини неприємної ситуації, коли паморочиться голова
 • 9 Паморочиться голова і шумить у вухах – чому?
 • 10 Причин запаморочення багатьом більше
 • 11 Паморочиться голова – причини периферичного і центрального запаморочення
 • 12 Запаморочення може перерости у фобію
 • 13 Що робити при запамороченні – лікування
 • 14 Що можна робити в цілях профілактики?

Високий тиск – характеристика

Если кружиться голова – давление повышенное или пониженное?

Гіпертонія, або підвищений кров’яний тиск, є одним з найбільш поширених серцево-судинних захворювань. Згідно зі статистичними даними, високий тиск лікують близько 20% дорослих.

Про гіпертонії йде мова, якщо артеріальний тиск (АТ) постійно або багаторазово скаче вище 140/90 мм рт.ст., у діабетиків – вище 130/90 мм рт.ст. Нормальний тиск для дорослої людини становить 120/80 мм рт.

Термін кров’яний тиск означає силу, з якою кров впливає на стінки посудини, в якому вона циркулює. Артеріальний тиск може бути легко визначено за допомогою тонометра. Якщо людина вимірює ПЕКЛО, він отримує 2 значення, наприклад, 110/70.

Перше, вища і більш важливе число (при гіпертонії – вище 140) означає систолічний тиск, який виникає при битті серця. По суті, воно є прямим відображенням стану артерій. Його значення, як правило, збільшується з віком, тому, що у літніх людей стінки артерій менш пружні, і не в змозі «розтягнутися» при більш високому кров’яному тиску.

Друге, нижнє значення, записується при релаксації серцевого м’яза, і називається діастолічним тиском.

Причини гіпертонії

Если кружиться голова – давление повышенное или пониженное?

Фактори ризику, що викликають гіпертонію, включають ожиріння, надмірне споживання солі, довгостроковий і надмірний стрес, генетичну схильність, куріння, надмірне вживання алкоголю, недолік фізичних вправ. Виникненню первинної гіпертензії може сприяти більшу кількість цих факторів одночасно.

Ознаки і симптоми гіпертонії

Если кружиться голова – давление повышенное или пониженное?

Якщо тиск скаче вище 140/90, може з’явитися перша симптоматика, представлена наступними явищами:

 • Болить і паморочиться голова.
 • Є втома.
 • Може з’явитися розлад сну.
 • Нудота.
 • Симптоми погіршуються або, частіше, вперше з’являються на пізній стадії захворювання (якщо тиск вже протягом тривалого часу скаче вище 140/90), але в результаті призводять до пошкоджень різних органів.

  Розрізняють 3 стадії захворювання:

 • При 1-й стадії пацієнт, як правило, не відчуває труднощів, і єдиною ознакою гіпертонії є високий кров’яний тиск (вище), яке може бути переривчастим, а потім скаче вище 140/90 постійно.
 • 2-я стадія характеризується атеросклеротичними змінами в артеріях. Лівий шлуночок збільшується в результаті непропорційною навантаження, зокрема, лівих відділів серця. Цей ознака доводиться грудної ехокардіографії, рентгенографією та ЕКГ-обстеження. Тиск рідко скаче, швидше, є стабільно високим, вище 140/90.
 • На 3-й стадії відбувається значне ушкодження окремих органів і доходить до порушення їх функції. Артерії через гіпертонії зачіпають атеросклеротичні зміни. Часто розвивається ішемічна хвороба периферичних артерій ніг, що у важких випадках може призвести до ампутації ураженої кінцівки. Тиск іноді скаче набагато вище, ніж 140/90.
 • При цьому захворюванні іноді може дійти до гіпертонічного кризу. Це – стан, при якому артеріальний тиск раптово скаче вище значення 230/130 мм рт.ст. (у порівнянні з «звичайним» підвищеним 140/90). Хворий з цим захворюванням часто страждає сильним головним болем, судомами, часто присутня нудота і блювота, паморочиться голова. Ця криза може швидко пройти і тиск повернеться до своєї «підвищеної нормі» (140/90), але, все одно, пацієнт повинен бути госпіталізований в цілях своєчасного старту лікування, оскільки існує підвищений ризик серцевого нападу або крововиливу в мозок.

  Що робити при гіпертонії – лікування

  Если кружиться голова – давление повышенное или пониженное?

  У осіб, які страждають на діабет, лікар намагається зберегти кров’яний тиск нижче верхньої межі 130/80 мм рт.ст., у здорових людей — нижче 140/90 мм рт.ст.

  Медикаменти, що вводяться при гіпертонії

  Може бути призначений прийом діуретиків, що сприяють виведенню рідини з організму.

  Інші препарати включають: бета-блокатори, блокатори кальцієвих каналів, інгібітори АПФ, вазодилататори або альфа-адреноблокатори.

  Низький артеріальний тиск – характеристика

  Если кружиться голова – давление повышенное или пониженное?

  Низький тиск, гіпотонія, в принципі, не є хворобою. Йдеться про виявлення якоїсь хвороби, або просто про особливості організму.

  Знижений тиск мається на увазі в тому випадку, якщо при вимірюванні артеріального тиску показується значення менше 110/70 мм рт.ст.

  Із-за чого може виникнути низький тиск:

 • Якщо серце не перекачує в артерії достатньо крові.
 • Якщо присутні судинні розлади
 • Низький кров’яний тиск – ознаки і симптоми

  Если кружиться голова – давление повышенное или пониженное?

  Основні труднощі, з якими пов’язане знижений тиск, пов’язані з кровопостачанням мозку і, слідчо, недостатнім насиченням його киснем.

  Низький тиск (нижче 110/70) проявляється наступними симптомами:

 • Втома.
 • Сонливість.
 • Слабкість.
 • Головний біль.
 • Холодні кінцівки.
 • Нудота.
 • При тяжкої гіпотонії пацієнти описують появу мигалок перед очима, холодний піт, втрата свідомості, часто паморочиться голова.

  Загальним проявом, з яким пов’язано низький тиск (нижче 110/70), є зазначена вище ситуація, за якої паморочиться голова. Це відбувається, переважно, після швидкого підйому, наприклад, з сидячого положення.

  Що робити при гіпотонії – лікування

  Если кружиться голова – давление повышенное или пониженное?

  Лікування гіпотонії з відомою причиною, в першу чергу, фокусується на лікуванні причини (різні захворювання, зовнішні і внутрішні кровотечі, зневоднення, надмірне використання ліків проти високого кров’яного тиску…).

  При невідомої причини гіпотонії оцінюється ступінь складності захворювання – у разі незначних проблем гіпотонія не лікується. При важкої тривалої хвороби може дійти до пошкодження деяких органів, які чутливі до недостатнього кровопостачання (нирки, мозок…).

  Інші причини неприємної ситуації, коли паморочиться голова

  Если кружиться голова – давление повышенное или пониженное?

  Іноді від пацієнта важко отримати точний опис проблеми. У разі виникнення стану, при якому крутиться голова, мова йде не про хворобу, а про симптом захворювання.

  Паморочиться голова і шумить у вухах – чому?

  Если кружиться голова – давление повышенное или пониженное?

  Запаморочення (вертиго) і шум у вухах є специфічним медичним питанням, що знаходяться на кордоні між неврологією і отоларингологией. У деяких випадках, однак, проблеми потребує обстеження у психолога – психологічне благополуччя людей часто, принаймні, опосередковано впливає на хворобу.

  Нерідко запаморочення супроводжує нудота.

  Причин запаморочення багатьом більше

  Если кружиться голова – давление повышенное или пониженное?

  Є багато причин, які викликають порушення рівноваги (паморочиться голова). Як правило, проблема може бути викликана дефектом у вестибулярній системі. У такому разі, мова йде про класичному вертиго, яке в загальному контексті поділяється на периферичний і центральний.

  Інші причини розлади рівноваги включають порушення зору або проприоцепцию (здатність тіла до координації в просторі), а іноді і їх комбінацію.

  Паморочиться голова – причини периферичного і центрального запаморочення

  Если кружиться голова – давление повышенное или пониженное?

 • Периферичний запаморочення, викликане порушенням внутрішнього вуха і нервів, які несуть інформацію в мозок. Розвитку захворювання можуть сприяти різні патології, такі як запалення, хвороба Меньєра, судинні причини. Периферичний запаморочення впливає, як на молодих, так і старших людей, і в більшості випадків добре діагностується і лікується.
 • Центральне запаморочення, викликане органічними або функціональними порушеннями в головному мозку. Центральним вестибулярним запамороченням також страждають, як молоді, так і старші люди. Причиною центрального запаморочення у більш молодих пацієнтів може бути специфічна форма мігрені, розсіяний склероз, судинні мальформації, пухлини та ін У літніх пацієнтів можна очікувати, головним чином, судинних причин порушень рівноваги.
 • Запаморочення може перерости у фобію

  Если кружиться голова – давление повышенное или пониженное?

  Стан, коли паморочиться голова, є одним з найбільш неприємних симптомів різної природи – від простої невизначеності до відчуття «плавання», з тенденцією до падіння. Нерідко запаморочення супроводжує не менш неприємна нудота. У деяких людей, які відчули серйозне запаморочення, в перспективі можуть розвинутися деякі фобії у різних ситуаціях – при ходьбі на вузькому мосту, під час перебування у відкритому просторі, страх висоти і т. д.

  Що робити при запамороченні – лікування

  Если кружиться голова – давление повышенное или пониженное?

  Основою успішного лікування є виявлення причини проблеми. Базовий алгоритм полягає в отоневрологическом клінічному обстеженні, включаючи докладний анамнез і визначення супутніх ознак (нудота, головний біль…). У деяких типів, практично, єдиним ключем для визначення найбільш ймовірних причин запаморочення є конкретний анамнез хвороби. Повідомляється, що близько 60-70% випадків запаморочення можна діагностувати і почати лікування на амбулаторному рівні.

  Лікування розладів рівноваги можна розділити на терапію лікарськими препаратами (фармакотерапію), психотерапію і не менш важливу вестибулярну реабілітацію, можливо, традиційну фізіотерапію.

  Фармакотерапія має дуже хороший ефект при гострих формах запаморочення, особливо, якщо його супроводжує нудота або головний біль; вона спрямована на зменшення симптомів. При хронічних формах запаморочення відіграє роль, насамперед, профілактичне; якщо присутній нудота, призначається прийом противотошнотных препаратів.

  Психотерапія є невід’ємною частиною лікування, особливо при хронічних формах запаморочення, яке має психогенну етіологію (слід зазначити, що ця форма недуги також часто супроводжує нудота). Психогенне запаморочення є одним з найбільш поширених причин порушень рівноваги в популяції. Вестибулярна реабілітація є одним з ключових методів немедикаментозної терапії, особливо у пацієнтів із запамороченням хронічного характеру.

  Що можна робити в цілях профілактики?

  Если кружиться голова – давление повышенное или пониженное?

  Запобігання запаморочення залежить, головним чином, від етіології захворювання. Як правило, рекомендується корекція харчування: обмеження споживання алкоголю, кофеїну, чорного чаю, солі і т. д. Крім того, важливий якісний сон, перебування на свіжому повітрі, уникнення стресових ситуацій.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *