Якщо сильно паморочиться голова, темніє в очах — що робити?

Если сильно кружится голова, темнеет в глазах — что делать?

Якщо темніє в очах і паморочиться голова, слід правильно визначити симптоми. Прояв хвороби супроводжується больовими відчуттями, різким зниженням артеріального тиску або переднепритомний стан. Поширені причини викликані вегетосудинною дистонією, ортостатичною гіпотензією або інсультом.

Основні симптоми

Если сильно кружится голова, темнеет в глазах — что делать?

У ряді випадків запаморочення не тягне за собою серйозних наслідків. Природний стан виникає при поїздці в авто або екстремальних ситуаціях. Вестибулярна система тимчасово виходить з ладу, що є нормальним процесом. Якщо запаморочення виникають при найменших рухах, слід провести обстеження на предмет патологій в організмі.

Характерні симптоми:

 • Темніє в очах і проявляється туман.
 • Падає кров’яний тиск.
 • Закладаються вуха.
 • Іноді нудить.
 • Болить голова.

В судинах головного мозку утворюються спазми, мозок ускладнює доставку кисню і поживних елементів, необхідних для нормального функціонування організму в цілому. Запаморочення протікають протягом 2-3 секунд і більше. Загострені відчуття утворюються при різкому русі і стані спокою. Провокатором некомфортного стану виступає стрес, напругу або хвилювання — при малих викиди адреналіну в кров, судини зменшуються, сповільнюючи запаморочення.

Причини дискомфорту

Если сильно кружится голова, темнеет в глазах — что делать?

Чому виникає запаморочення, помутніння в очах? Розглядаються 2 ситуації:

 • При запаленнях головного мозку.
 • При порушенні органів зору.

Помутніння в очах відрізняють за характером і тривалості: постійне чи періодичне, повне або часткове. Правильне трактування характеристик дозволить правильно визначити діагноз.

Причини раптового прояви недуги:

 • Низький рівень артеріального тиску (різке прояв артеріальної гіпотензії).
 • Систематичні психічні та емоційні напруги.
 • Недокрів’я.
 • Розлади серцево-судинної системи функціонального характеру.
 • Стан вагітності.

Регулярне відчуття дискомфорту дозволяє розібратися, чому виникла та чи інша патологія:

 • При хронічних захворюваннях артерій еластичного та м’язово-еластичного типу.
 • При запальних процесах в головному мозку.
 • При стійкому збільшенні артеріального тиску від 140/90 мм рт.ст. і більше.
 • При запаленні дуги аорти.

Фактори виникнення нападу

Если сильно кружится голова, темнеет в глазах — что делать?

На прояв синдрому впливають фізіологічні процеси:

 • Підвищений рівень адреналіну в крові.
 • Неможливості сфокусувати погляд на предметах після тривалого розглядання.
 • Перебування на висоті.
 • Тривале фізичне навантаження.
 • Дієти, провокують нестачу глюкози.
 • Причини утворення недуги криються в надмірному споживанні антибіотиків, антисептиків або транквілізаторів.

Як проводиться обстеження?

Если сильно кружится голова, темнеет в глазах — что делать?

Які аналізи необхідно робити для встановлення правильного діагнозу? Основні методи включають:

 • Обстеження очного дна з допомогою офтальмоскопії.
 • МРТ головного мозку.
 • ЖОВ (неінвазивне дослідження тонких шарів шкіри і слизових оболонок).
 • УЗД шиї і головного судинної системи.
 • ЗВП — діагностика сенсорних систем головного мозку (зорової, слухової, соматосенсорной).

Сильні головні болі — що робити?

Если сильно кружится голова, темнеет в глазах — что делать?

При характерних симптомах не виключено освіта інсульту. У багатьох пацієнтів виникає питання, чому у них невиразна мова під час спілкування або косить очі. Якщо спостерігається відхилення мови в витягнутому положенні, фахівці з упевненістю повідомляють про виникнення типових симптомів інсульту.

Причини регулярних нападів свідчать про періодично виникає порушення кровопостачання мозку. Однак, стан інсульту не завжди супроводжується головним болем. Ускладнення при інсульті: порушена мова, пам’ять, відсутність можливості у самостійному обслуговуванні і втрата дієздатності.

Болі і потемніння в очах часто викликані невралгією трійчастого нерва. Потрібно протизапальна терапія. Проте, лікарі не рекомендують її робити самостійно. Антибактеріальна терапія проводиться під контролем спеціаліста і супроводжується тривалим курсом реабілітації.

Нервова тканина після порушення підлягає тривалому відновленню, а відсутність реабілітації призводить до незворотних дефектів особи (опущення століття, опущення кута рота і т. д.). В ураженій області постійно виникають больові відчуття. Після проведення терапевтичних заходів настає повне одужання.

При частих болях і помутнінні в області очей потрібно офтальмологічна допомога. Використання медикаментозної терапії при катаракті робити не бажано. При її дозріванні потрібне хірургічне втручання.

Ортостатична гіпотензія

Если сильно кружится голова, темнеет в глазах — что делать?

Прояв недуги неминуче, якщо виникли соматичні та неврологічні порушення. Головним симптомом виступає різке зниження артеріального тиску. Характерні показники спостерігаються при зміні положення тіла пацієнта. При легкому ступені хвороби виникає переднепритомний стан в момент прийняття вертикального положення.

Сильне запаморочення супроводжується відчуттям нудоти, слабкістю, підвищеною пітливістю, помутніння в очах, стискання під мечовидним відростком. Спостерігається збліднення шкіри і восковидний блиск. Напад триває близько 5 хв.

При ускладненнях ортостатичної гіпотензії проявляються психосенсорные порушення. Зазначені вище симптоми мають затяжний характер. Тривалість нападу 20 сек.

Причини розвитку:

Напівнепритомний стан часто викликана патологією ЦНС або серцево-судинної системи. Можливо порушення в серцевому викиді, серцевому ритмі, що перешкоджає нормалізації надходження крові в мозок. Розглядається розширення периферичних судин при низькому кровопостачанні.

Виникнення ортостатичної гіпотензії при патології вегетативної нервової системи викликане низкою порушень:

 • Збоями в повернення венозної крові в серцеву систему.
 • Зниження компенсаторних функцій судинної системи.
 • Збої в перерозподіл кровопостачання.

Додатковим механізмом виступає рефлекторне прискорення ритмів серця у відповідь на зміни положення.

Вегетосудинна дистонія

Если сильно кружится голова, темнеет в глазах — что делать?

Порушена вегетативна нервова система (ВНС) пояснюється дисбалансом організму в цілому. При проведенні обстеження часто виникає дилема, чому паморочиться голова, якщо немає відхилень з боку органів і систем? Симптоматика хвороби залежить від форми перебігу хвороби: ваготонія або симпатикотонія.

Причини порушень:

 • Підвищення стомлюваності.
 • Стан слабкості.
 • Поява безсоння або підвищена потреба у відпочинку.
 • Збої у функціонуванні органів і систем.

Патологія нервової системи викликає головні болі, стан невагомості і підвищену температуру тіла до 37,4 гр. Виникають проблеми в травній системі, проявляються больові відчуття в епігастрії.

Кардіальні дисфункції спостерігаються в області м’язів серця і артеріальний тиск. Можливі часті задишки, незалежно від рівня навантаження. Пацієнти скаржаться на позиви до сечовипускання, особливо вночі.

Захворювання приймає латентний стан. Першими ознаками виступає запаморочення, помутніння в очах. Утворення специфічних нападів, супроводжується охолодженням рук і ніг, підвищеним рівнем потовиділення і частим серцевим ритмом з задишкою. Провокаторами нападу виступають фізичні навантаження, стреси або інфекційні ураження. Синдром триває протягом декількох хвилин — годин.

Діагностика недуги

Если сильно кружится голова, темнеет в глазах — что делать?

Визначення хвороби проводиться на основі дослідження органів, що викликають занепокоєння у людей. Потрібно провести загальні клінічні аналізи кровоносної і сечовидільної системи, ЕКГ, ультразвукової діагностики захворювання серця і УЗД.

Навіщо робити діагностику?

Клінічне дослідження дозволить вчасно виявити та запобігти негативний вплив на серцево-судинну систему.

Для запобігання порушень з боку дихальної системи, потрібні спеціальні проби. Травні органи піддаються обстеженню через УЗД черевної порожнини, рідше — ендоскопії слизової оболонки дванадцятипалої кишки і шлунка. Для своєчасної зупинки ураження ЦНС, проводиться ЕЕГ.

Якщо у пацієнта виявлена виразка шлунка і дванадцятипалої кишки, астма і нейродерматит, діагноз вегетосудинної дистонії неминучий. Симпатикотонічний тип хвороби виникає при протіканні цукрового діабету або гіпертонії.

Додатковим ознакою ускладнень є метеорологічна чутливість. Напади спровоковані почуттям страху і боязні смерті.

Лікування проводиться під впливом медикаментозної терапії поряд з фізичними навантаженнями, масажем та ін.

В основі профілактики закладений активний спосіб життя, спортивні навантаження, здоровий сон і правильно складений раціон.

Якщо виникають часті запаморочення і потемніння в очах, рекомендується звернутися до терапевта. На основі діагнозу можна визначити необхідність допомоги невропатолога, кардіолога, отоларинголога або ендокринолога.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *