Яку випити таблетку від головного і зубного болю дорослому і дитині

Какую таблетку выпить от головной и зубной боли взрослому и ребёнку

Біль – це не просто неприємне відчуття, але дуже складне явище, яке опосередковано унікальною нервовою системою людини, яка є продуктом найвищої свідомості. Біль, зокрема, головний, нелегко визначити і діагностувати. Різні види характерні іншою локалізацією – на скронях, потилиці, одній половині голови і т. д. Поняття включає в себе фактори фізичні, психологічні, зі значною емоційною складовою, існують також впливу етнічні і соціальні. Величезну роль відіграє особисте сприйняття, пам’ять і виховання. Біль у відповідності з Міжнародною асоціацією з вивчення болю (IASP, 1979) визначається, як неприємне сенсорне і емоційне явище, пов’язане з фактичним або потенційним пошкодженням тканини.

Розглянемо, які медпрепарати допомагають проти головного та зубного болю, які можна приймати при вагітності, а які слід виключити і чому.

Чому деякі ліки не рекомендуються при захворюваннях шлунка або при похміллі і чому не варто терпіти хворобливі відчуття.

Всім відомі назви – Аспірин і Цитрамон – чи можна керуватися рекомендаціями та порадами тих, хто їх брав?

Зміст

 • 1 Головний біль
 • 2 Мігрень
  • 2.1 Лікування мігрені
 • 3 Тензионная головний біль
  • 3.1 Лікування
 • 4 Кластерна головний біль
  • 4.1 Лікування
 • 5 Головний біль при остеохондрозі
  • 5.1 Прояв болю при остеохондрозі
 • 6 Ліки і діти, які можна пити таблетки
 • 7 Цитрамон, Аспірин та Парацетамол – які пігулки від головного болю приймати під час вагітності
  • 7.1 Цитрамон при вагітності
  • 7.2 Аспірин при вагітності

Головний біль

Мігрень

Какую таблетку выпить от головной и зубной боли взрослому и ребёнку

Деякі люди порівнюють мигренозную біль із зубною або «недугою» при похміллі, інші стверджують, що вона набагато сильніше. Ясно одне – напад мігрені – це не тільки біль, це – складний процес, який складається з декількох етапів:

 • Продромальна фаза мігрені (триває від кількох годин до доби, характерна розладами настрою, апетиту, порушенням функціональності шлунка, дратівливістю, зниженням концентрації, частим сечовипусканням і т. д.).
 • Аура, яка спостерігається лише у 15-20% хворих. Розвивається поступово протягом 5-20 хвилин і триває, зазвичай, менше 60 хвилин.
 • Головний біль, як правило, настає протягом 1 години.
 • Мігренозна біль локалізується в лобової частини голови або в скронях. Нерідкі випадки присутності хворобливих відчуттів в скронях на одній половині голови.

  Лікування мігрені

  Какую таблетку выпить от головной и зубной боли взрослому и ребёнку

  Насамперед, рекомендовані режимні заходи, спрямовані на запобігання індукції нападів. У деяких ситуаціях лікування складається з психотерапії, релаксаційних вправ, зниження стресу, фізіотерапії. При легкій мігрені для лікування гострого нападу можна приймати прості анальгетики в достатній дозі, переважно, у розчинній формі, можливо, шипучі (той, хто колись брав ці препарати, підтвердить, що вони не шкідливі для шлунка). До них відноситься Аспірин, Парацетамол або НПЗЗ – Ібупрофен (допомагає при зубному болю), Напроксен (при зубному болі і похмілля), Диклофенак (може рекомендуватися при зубному болю, при похміллі небажаний, оскільки, здатний, так само, як і Аспірин, викликати подразнення шлунка), Німесулід. Для лікування помірної мігрені можна приймати анальгетики в поєднанні з прокинетиками (не рекомендується при похмілля, може допомогти при зубному болю).

  При лікуванні важких форм мігрені можна приймати більш ефективні засоби проти мігрені, триптаны. Вони є агоністами серотоніну 5-HT 1/B 1/D, який не тільки знімає неприємне відчуття і супутні симптоми мігрені, але в змозі зупинити гострий напад. Ця група включає Суматриптан (таблетки, назальний спрей або ін’єкції), Золмітриптан (таблетки), Элетриптан (таблетки), Наратриптан (таблетки) і Фроватриптан ( таблетки). Триптаны не рекомендуються при похміллі, при зубному болю не допомагають.

  При терапії триптанами необхідно звернути увагу на протипоказання. Слід проявити обережність при:

 • Високому або низькому (коливання) артеріальному тиску.
 • Вагітності.
 • Розладах шлунка (зокрема, виразки).
 • Початок дії триптанов кожен 3-й людина, який брав препарати з цієї групи, описує, як відчуття тепла або тиску на шиї, обличчі або голові (часто в скронях), поколювання в цій області. Кожен 5-й пацієнт, який брав триптаны, також описує відчуття сонливості після прийому препарату.

  Основною метою профілактичного лікування мігрені є зниження кількості та інтенсивності окремих нападів, принаймні, на 50%. Основне правило профілактики полягає в поступово зростаючих дозах препаратів проти мігрені і їх прийом протягом достатньо тривалого періоду (принаймні, 2-3 місяці), щоб можна було оцінити, чи допомагають ліки.

  Не витрачайте час на лікування мігрені за допомогою такого препарату, як Цитрамон – він не допомагає полегшити напади!

  Тензионная головний біль

  Какую таблетку выпить от головной и зубной боли взрослому и ребёнку

  Біль, зазвичай, тупа, дифузна, найчастіше локалізується в скронях, можуть бути незначні коливання в інтенсивності. Починається, як правило, поступово;. Продовжується протягом від декількох годин до декількох днів, часто виникає протягом дня і ввечері, але не перешкоджає сну.

  Не слід плутати цей тип болю з хворобливими відчуттями при остеохондрозі, які мають інші причини.

  Лікування

  Какую таблетку выпить от головной и зубной боли взрослому и ребёнку

  Терапія навіть сильної тензионной болю не є проблемою, в основному, можна приймати Цитрамон, Парацетамол (мінімальні їх дози можна навіть під час вагітності) Аспірин (слід проявити обережність при захворюваннях шлунка, зокрема виразці. Можна приймати при зубному болі і похмілля). В інтернеті можна почитати відгуки тих, хто брав ці препарати, з чого можна поміркувати про їхню ефективність і визначити, які з них найкращі для вас.

  Набагато складнішим є лікування хронічної тензионной болю. Воно завжди повинне бути засноване на ретельному обстеженні з подальшим розкриттям основної причини. Важливу роль відіграє локалізація больових відчуттів: на скронях, потилиці, на одній стороні голови…

  При терапії використовується комбінація психологічної, фізіологічної і фармакологічної релаксації.

  Проти недуги можна приймати бета-блокатори, судинорозширювальні препарати (не рекомендуються при похмілля) і лікарські засоби з кофеїном (допомагають при похмілля). Останні препарати найбільш ефективні при низькому тиску і, навпаки, при гіпертонії вони не цілком безпечні.

  Кластерна головний біль

  Какую таблетку выпить от головной и зубной боли взрослому и ребёнку

  Цей тип первинної головного болю характеризується постійними односторонніми нападами. Біль локалізується суворо орбитально або периорбитально, у скронях. Типові супутні симптоми представлені сльозотечею, почервонінням кон’юнктиви та закладеністю носа на відповідній стороні.

  Лікування

  Какую таблетку выпить от головной и зубной боли взрослому и ребёнку

  Препаратом першого вибору проти кластерних болів є триптаны у формі таблетки або назальний спрей. Такі препарати, як Аспірин або Цитрамон у цьому випадку безсилі. Хорошим дією проти недуги має Дигідроерготамін (не рекомендується при зубному болю, ні при похмілля). Можна використовувати інгаляції 100% кисню. Іноді в боротьбі проти хвороби допомагає застосування місцевого анестетика у відповідну ніздрю (Лідокаїн).

  В якості профілактики можна пити кортикостероїди (Метилпреднізолон, 60 мг на день, після досягнення полегшення – поступово знижувати дозування). Більш повільний початок дії та подібний ефект має лікування вальпроєвою кислотою та її солями – обережність слід проявити при нестабільному артеріальному тиску (низькому, високому) і захворюваннях шлунку (виразки) – можна поцікавитися особистим досвідом того, хто брав аналогічні препарати.

  Головний біль при остеохондрозі

  Какую таблетку выпить от головной и зубной боли взрослому и ребёнку

  Головні болі при остеохондрозі викликані самим захворюванням або порушенням функціональності шийних структур (дисків, суглобів, зв’язок, м’язів, сухожиль). Причиною болю при остеохондрозі вважається функціональний розлад опорно-рухової системи, а не дегенеративні зміни хребта, оскільки ці зміни відбуваються практично у всіх людей старше 40 років.

  Головний біль при остеохондрозі характерна локалізацією переважно в потилиці, іноді проявляється в скронях.

  Профілактика болю при остеохондрозі включає спеціальні вправи, спрямовані на розслаблення відповідних відділів хребта.

  Проти гострого нападу можна пити Аспірин, Цитрамон, бета-блокатори, судинорозширювальні препарати. Перед початком прийому ліків необхідно проконсультуватися з лікарем, особливо, при низькому або високому тиску, виразці шлунка, під час вагітності і лактації.

  Прояв болю при остеохондрозі

  Какую таблетку выпить от головной и зубной боли взрослому и ребёнку

  Хворобливі відчуття при остеохондрозі можуть локалізувати, як на половині голови, так і бути двосторонніми, проявлятися в скронях. Починається, зазвичай, в області шиї або потилиці і поширюється в бік лоба, очей або вух. Напад триває від декількох годин до декількох днів. Головний біль при остеохондрозі також супроводжується болем у шиї, обмеженням рухливості шийного відділу хребта, підвищеним напругою шийних м’язів і потиличної трапецієподібної м’язи. Недуга може супроводжуватися легкою нудотою або запамороченням. Пусковим механізмом виникнення болю при остеохондрозі може бути раптове рух голови, невідповідне її положення під час сну, основним чинником є стрес.

  Ліки і діти, які можна пити таблетки

  Какую таблетку выпить от головной и зубной боли взрослому и ребёнку

  Перш за все, необхідно визначити тип болю – первинна або вторинна. Важливу роль у діагностиці відіграє її локалізація – на скронях, потилиці… У випадку вторинних головних болів підходить причинний терапія.

  Лікування мігрені включає симптоматичну терапію гострого болю знаходженням в прохолодному, темному і тихому приміщенні, виключення фізичної активності. Найбільш ефективним терапевтичним методом є сон.

  Шукати «подругам» і в Інтернеті інформацію про те, хто брав чи не брав конкретні ліки проти мігрені і іншої болю недоцільно, слід звернутися до лікаря, який призначить відповідні препарати. Самолікування неприпустимо!

  Дітям шкільного віку можна випити Цитрамон в мінімальній дозі. Аспірин слід пити тільки дітям старшого віку, однак, слід виключити його при низькому/високому тиску або захворюваннях шлунка.

  Таблетки від головного болю для дітей виключають практично всі триптаны!

  Цитрамон, Аспірин та Парацетамол – які пігулки від головного болю приймати під час вагітності

  Какую таблетку выпить от головной и зубной боли взрослому и ребёнку

  Відомо, що вагітна жінка часто страждає від мігрені. Але, не менш знайомий факт неможливості випити таблетку без ризику.

  Під час вагітності слід бути обережними при високому або низькому тиску, захворюваннях шлунка (особливо при виразці) та інших захворюваннях, т. к., в цей період мають тенденцію проявлятися «приховані» недуги.

  Як і у випадку з лікуванням дітей, при вагітності не слід керуватися порадами того, хто брав чи не брав певний препарат (у т. ч. Цитрамон, Аспірин та ін), перед прийомом ліків проти болю порадьтеся з лікарем!

  Цитрамон при вагітності

  Какую таблетку выпить от головной и зубной боли взрослому и ребёнку

  Незважаючи на те, що Цитрамон славитися своєю дією проти зубний та головний болі, його прийом під час вагітності вкрай обмежений. Цитрамон слід виключити в 1 і 3 триместрі, у 2 прийняти таблетку можна, але не більше 1-й в день!

  Парацетамол при вагітності

  Цей препарат є першим вибором при вагітності і лактації (у певних дозах!).

  Аспірин при вагітності

  Какую таблетку выпить от головной и зубной боли взрослому и ребёнку

  Аспірин, як і Цитрамон, при вагітності і лактації не рекомендується. Виною тому – ацетилсаліцилова кислота, що міститься в цих препаратах.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *