Якими бувають препарати від мігрені, список

Какими бывают препараты от мигрени, список

Мігрень – це захворювання нервової системи. Деякі плутають звичайну головний біль з цим захворюванням. Але мігрень має певні симптоми, що відрізняє це захворювання від головного болю внаслідок простуди або інших причин.Важливо правильно вибрати препарат при мігрені. Правильне лікування мігрені починається з її діагностики, тому слід більш докладно розглянути характер даного захворювання.

Зміст

 • 1 Як проявляється
 • 2 Якими бувають препарати від мігрені
 • 3 Особливості лікування препаратами
 • 4 Швидкодіючі ліки
 • 5 Анальгетики
 • 6 Аскофен-П
 • 7 Солпадеїн
 • 8 Седальгін-Нео
 • 9 Пенталгін
 • 10 Ібупрофен
 • 11 Напроксен
 • 12 Диклофенак
 • 13 Що собою представляють препарати ріжків
 • 14 Триптаны

Як проявляється

Какими бывают препараты от мигрени, список

В першу чергу мігрень – це сильні, гострі головні болі, які можуть тривати від півгодини до декількох діб. Біль настільки сильна, що людина змушена залишити всі свої справи і сховатися від навколишнього світу. Біль, як правило, локалізується або в лівій або правій частині голови, але іноді можуть хворіти і обидві її частини. В залежності від цих показників мігрень ділиться на правосторонню і лівосторонню.

Але це – не єдиний симптом. Головний біль майже у всіх випадках супроводжується нудотою, яка нерідко може посилюватися до блювоти. Часто ці ознаки супроводжуються непереносимістю яскравого світла і різких звуків.

Є ще одна характерна риса захворювання, це – аура. Саме з неї часто і починаються напади мігрені. Аура може виражатися в рухових, чутливих або зорових симптомах. Наприклад:

 • зорові симптоми можуть проявлятися у вигляді світлових спалахів, яскравих блискавок, відблисків, іноді доходить до короткочасної втрати пам’яті;
 • чутливі симптоми – це мурашки, оніміння деяких частин тіла, поколювання;
 • рухова аура виражається слабкістю в руках і ногах, запаморочення, втрати координації в просторі.

Після прояву цих симптомів починаються сильні головні болі, вони можуть тривати до декількох діб. Тому лікування є необхідним.

Крім того, існує і мігрень без аури. Для лікування цих видів захворювання потрібні різні препарати.

Перерахування всіх цих симптомів яскраво говорить про те, що мігрень потрібно, просто необхідно лікувати. В іншому випадку про нормальної життєдіяльності не може бути й мови.

Якими бувають препарати від мігрені

Какими бывают препараты от мигрени, список

Якщо після появи ознак аури пацієнт вчасно приймає лікарський засіб, ймовірність того, що виникнуть болю, сильно знижується. Їх прийом – єдиний метод, який допомагає боротися з симптомами.

Всі таблетки проти мігрені умовно можна поділити на дві групи:

 • купирующие напади;
 • профілактичні.

Перша група призначається всім пацієнтам без винятку, незалежно від частоти та інтенсивності нападів. Профілактичні таблетки призначаються пацієнтам, у яких напади виникають не частіше двох-трьох разів на місяць і протікають досить важко. В обох випадках важливо підібрати саме той препарат, який матиме ефективність для кожного конкретного пацієнта і забезпечить найбільш ефективне лікування.

Особливості лікування препаратами

Какими бывают препараты от мигрени, список

На жаль, навіть після того, як препарат був підібраний, він може надавати непостійне дію. Тому слід враховувати деякі нюанси, що виникають у лікуванні мігрені:

 • таблетки, відповідні одному пацієнту, можуть бути зовсім неефективним для іншого, тому не варто слідувати порадам знайомих щодо вибору препарату;
 • з часом засіб, що має ефективність, може втратити результативність. В цьому випадку слід перейти на інший препарат;
 • можливо, для одного пацієнта можуть знадобитися різні препарати. Така необхідність може виникнути в тому випадку, коли він страждає відразу різними видами хвороби.

В результаті перед лікарем постає непросте завдання: максимально швидко підібрати найбільш ефективний препарат. Природно, він може бути обраний і не з першої спроби.

Швидкодіючі ліки

До цієї групи відносяться таблетки, що застосовуються для купірування ознак мігрені. Вони застосовуються в той час, як головний біль вже почалася, або тільки виникла аура, що передує її появи.

 • анальгетики та препарати нестероїдного протизапального типу;
 • препарати ріжків;
 • триптаны.

Анальгетики

Какими бывают препараты от мигрени, список

Варто відзначити, що саме цей тип препаратів найчастіше використовуються для лікування мігрені, спрямованих на усунення ознак мігрені. З них слід починати лікування, і лише в тому випадку, якщо протягом трьох раз вони не мали ефективності, потрібно переходити виключно на триплани. У тому випадку, якщо анальгетик не справив дії за 45 хвилин після прийому, значить – треба прийняти триптан. Ліки проти симптомів мігрені, мають купірується властивості, можна купити без призначення лікаря.

Ось список найбільш популярних і затребуваних таблеток:

Аскофен-П

Какими бывают препараты от мигрени, список

Найбільш поширені на сьогодні таблетки проти симптомів мігрені. Вони забезпечують ефективне лікування за рахунок вдалого поєднання таких компонентів, як парацетамол, ацетилсаліцилова кислота і кофеїн. Таблетки – не єдина його форма, препарат випускається також у гранулах і порошках для приготування розчину.

Солпадеїн

Какими бывают препараты от мигрени, список

Ще один популярний і досить сильнодіючий препарат проти мігрені. Він застосовується для лікування захворювання нерідко в якості основного ліки. Основні засоби – кодеїн, кофеїну і парацетамол. Перший компонент належить до наркотичних засобів, забезпечуючи досить зміцнений ефект і в той же час посилює дію парацетамолу. Таблетки досить швидко діє проти мігрені і забезпечує досить ефективне лікування симптомів.

Седальгін-Нео

Какими бывают препараты от мигрени, список

Містить кодеїн, кофеїн, фенобарбітал, анальгін і паарцетамол. Складається з кодеїну, кофеїну, анальгіну, парацетамолу і фенобарбіталу. Кодеїн і фенобарбітал не тільки забезпечують ефективне лікування симптомів, але також покликані посилювати дію анальгіну з парацетамолом. Кофеїн призводить до тонуть судини головного мозку. Максимальна доза – дві таблетки, як і в попередніх випадках.

Пенталгін

Какими бывают препараты от мигрени, список

Містить у своєму складі такі компоненти, як парацетамол, напроксен, кофеїн, дротаверину гідрохлорид, фенирамина малеат. Всі ці речовини забезпечують сильне знеболюючу і протизапальну дію, надають легкий заспокійливий ефект і приводять в норму судини головного мозку. Можна приймати за один раз не більше однієї таблетки. Дія цього ліки досить сильний, тому не слід нехтувати інструкцією щодо дозування.

Ібупрофен

Какими бывают препараты от мигрени, список

Має дві форми, це – таблетки в оболонці і таблетки для розчинення у воді. Друга форма препарату має більш швидкий вплив, так як розчинений у воді препарат краще всмоктується в стінки шлунка. Є два види ібупрофену, в поєднанні з кодеїном і з сіллю L-аргініну. Рекомендується приймати не більше двох таблеток на один прийом.

Напроксен

Какими бывают препараты от мигрени, список

Цей препарат проти мігрені має тільки один діючий компонент, тим не менш, забезпечує не менш сильний ефект, ніж інші ліки. Можна застосовувати оп три таблетки.

Диклофенак

Какими бывают препараты от мигрени, список

Це – нестероїдний протизапальний препарат. Є синтезований диклофенак, що забезпечує більш ефективне лікування мігрені, ніж звичайний диклофенак.

У цей список входять найбільш популярні і поширені препарати. При постійному прийомі вони можуть забезпечити не тільки усунення загальних симптомів, але також – лікування мігрені. Але вони мають і один мінус: це довгий список протипоказань, з яким обов’язково слід ознайомитися, перш ніж починати приймати препарат проти мігрені.

Дані лікарські засоби ще називають препаратами швидкої допомоги. Вони досить ефективно і в мінімальні терміни усувають симптоматику захворювання. Незважаючи на те, що вони надають приблизно однаковий ефект, протизапальні засоби та анальгетики для кожного пацієнта можуть бути дієвими, або ні. Навіть якщо ліки підібрано правильно, з часом воно може перестати діяти в тій мірі, як в перші рази прийому. В даному випадку обов’язково слід порадитися з лікарем щодо вибору нового засобу та його подальшого прийому, а також – не продовжувати приймати препарат, якщо о6н неї справляє належного ефекту.

У тому випадку, якщо не підходить жоден препарат з наведеного вище списку, рекомендується застосування ліків з групи препарати ріжків.

Що собою представляють препарати ріжків

Какими бывают препараты от мигрени, список

Основне їх дія спрямована на тонізацію судин. Серотониновая активність спрямована на знеболення під час нападів. Слід враховувати, що вони ефективні лише при мігренозних головних болях. Багато допускають помилку, купуючи дані засоби проти інших видів болю і для її лікування.

Існують препарати, які містять тільки одні алколоиды ріжків. Вони застосовуються у вигляді крапель або ін’єкцій, внутрішньом’язово або внутрішньовенно.

Є й безліч комбінований препаратів, це — Кофетамін, Кафергот, Номігрен. Вони випускаються у вигляді таблеток або назальних спреїв. Найвідомішим з цього списку є кофетамін. Більш ефективною формою препарату проти мігрені є саме форма назального спрею. Вона застосовується для швидкого лікування симптомів, так як практично моментально всмоктується в кров.

Ще одна перевага даної форми ліки – відсутність посилення нудоти і блювання, що часто трапляється під час прийому таблеток проти мігрені. Однак такий спосіб лікування вимагає відмови від куріння, в іншому випадку може статися спазм периферичних судин, що призводить до порушення кровообігу.

Триптаны

Какими бывают препараты от мигрени, список

Як вже було сказано, триптаны можуть застосовуватися тільки в тому випадку, якщо ліки з наведеного вище списку не надають належного ефекту і для лікування захворювання не опдходят. Триптаны були винайдені вже понад століття тому, проте їх широке застосування почалося не так давно. По суті, це – хімічне похідне від 5-гідрокситриптаміну. вони працюють відразу в декількох напрямках. Їх можна пояснити наступним чином:

 • з’єднання з рецепторами судинних стінок, викликаючи, таким чином, звуження судин;
 • іннервація забезпечується голови і обличчя, вона забезпечується здатністю компонента блокувати больові відчуття на рівні трійчастого нерва;
 • препарат усуває тільки на головний біль, але і на інші прояви мігрені, в тому числі – ауру, нудоту і блювоту.

В результаті триплани отримали широку популярність в якості препаратів для лікування мігрені.

Для профілактики і лікування захворювання використовуються такі препарати, як антидепресанти, антиконвульсанти, β-адреноблокатори. На відміну від інших засобів, вони володіють великим періодом впливу на організм. Можуть застосовуватися в комплексі з кураторами симптомів, але тільки у відповідності з рецептом лікаря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *