З самого ранку болить голова – причини та розв’язання проблеми

Зміст

  • 1 Головний біль – характеристика
  • 2 Причини
  • 3 Прояву
  • 4 Кого найчастіше недуга вражає?
  • 5 Головні болі під час вагітності

Головний біль – характеристика

С самого утра болит голова – причины и решение проблемы

Головний біль (цефалгия) – це проблема, з якої час від часу стикається кожна людина. Деякі щасливчики страждати нею мінімально і швидко справляються з недугою, в той час, як для інших головний біль являє собою довічне випробування. У кого-то голова болить вранці (ранкова біль або мігрень), у кого-то пізно ввечері. Захворювання має різні форми і причини, чому воно виникає. Тим не менше, основні категорії включають первинну і вторинну біль.

Проблема є неприємною, незалежно від часу її прояви: коли голова болить з ранку, то цілий день людина є обмеженим у своїй звичайній діяльності, коли ж болить вночі, а вранці вщухає, то недолік сну позначається на денному стані (слабкість, втома), якщо ж болить пізно ввечері, то це також впливає на якість сну… Таким чином, людина опиняється в замкнутому колі.

Первинна головний біль сама по собі є захворюванням і не має відношення до будь-якої іншої хвороби. Як правило, виникає несподівано, у відповідь на певні причини (спусковий механізм). Ці захворювання включають тензионные і кластерні болі, мігрені.

Вторинний недуга завжди має причини в деяких інших хворобах в організмі.

Причини

С самого утра болит голова – причины и решение проблемы

Причини головного дуже важко розрізнити. Все залежить від того, є недуга первинним або вторинним. Головні болі, що супроводжують багато хвороби, особливо інфекційні. Голова болить через банального риніту, не кажучи вже про серйозні запаленнях нервів зубів або мозкових оболонок. Причини, чому виникає проблема, включають і інші захворювання, зокрема, розлади опорно-рухового апарату, хребта і суглобів (у цьому випадку проблема може турбувати людину вранці після пробудження або проявлятися вночі, пробуджуючи від сну, і триватиме з ранку).

Цефалгия, як окремий розлад, викликається різними стимулами (тригерів). Люди, які страждають рецидивными нападами (як у разі мігрені), як правило, в змозі визначити, чому вони виникають і в чому полягають їх причини.

Тензионной головним болем тіло може реагувати на втому, стрес, шок, занепад енергії.

Напади мігрені є поки не повністю объясненной, дуже сильним головним болем, яка має багато тригерів, часто дуже індивідуальних. Частково можуть грати роль проблеми з шийним відділом хребта та ригідність м’язів. Напади мігрені можуть проявитися в будь-який час: у кого-голова болить з ранку, у кого-то, навпаки, вночі, а вранці – слабшають, у інших напад починається пізно увечері… Часто голова болить після вживання певних продуктів чи напоїв, наприклад, шоколаду, спецій, консервантів, солоного арахісу, помідорів, цитрусових, кави, алкоголю і т. п. Внутрішні тригери мігрені включають зміна рівня гормонів або зниження глікемії. Крім того, викликати напад мігрені може часте і надмірне вживання знеболювальних препаратів. Серед зовнішніх чинників слід зазначити інтенсивні звуки, і яскравий, мерехтливий світло. Перенапруження, недолік або надлишок сну, страх, тривога і стрес є найбільш частими причинами мігрені.

Той факт, чому виникають напади кластерного головного болю, ще не до кінця підтверджений, але деякі джерела вказують на розлади вегетативної системи. Це захворювання не викликає реакція на харчові продукти, не впливає спадковість. Однак, напади може викликати алкоголь і деякі ліки, такі, як гістамін і нітрогліцерин.

Напади можуть виникати з ранку або протягом дня, іноді навіть вночі (вранці біль стихає).

Прояви

С самого утра болит голова – причины и решение проблемы

Головний біль може бути тупим, експансивної, давить, пульсуючим; проявлятися в потилиці, скронях, області чола; сприяти зниженню координації, супроводжуватися запамороченням, тиском за очима і т. д. Важкі напади мігрені можуть схоже струсу мозку викликати блювоту або, принаймні, заклики до блювоти. Біль може виникати з ранку, вночі (вранці слабшати), протягом дня або пізно ввечері…

Супроводжують симптоми головного болю включають погану концентрацію, провали в пам’яті, труднощі з артикуляцією, ригідність особових, шийних та інших м’язів, особливо, навколо шиї і плечей. Деякі люди скаржаться на некомфортне натяг шкіри обличчя і під волоссям.

У разі мігрені, не можна не згадати ауру – візуальні відчуття різнобарвного і мерехтливого світла.

Під час нападу кластерного головного болю людина відчуває дуже сильний пульсуючий біль в області очного дна, очей може роздуватися, здаватися кривавим і сльозитися. Часто починається і нежить на ураженій стороні. У людини потіє лоб або все обличчя. Повторювані епізоди сильного головного болю можуть навіть призвести до суїциду.

Кого найчастіше недуга вражає?

С самого утра болит голова – причины и решение проблемы

Головні болі, викликані стресом або хворобою, будь то інфекції або проблеми з хребтом (особливо шийного відділу), протягом життя зачіпають майже кожної людини, незалежно від віку чи статі.

Мігренню страждають, в основному, жінки, часто захворювання носить спадковий характер. Вік не має значення, переважно, жінки стикаються з виникненням мігрені в період статевого дозрівання, коли доходить до гормональних змін. Напади часто провокуються саме гормональним дисбалансом, найчастіше, під час менструації, в період статевого дозрівання, вагітності та менопаузи. Чоловіки також страждають від мігрені, але їх причини, в більшості випадків, наследственны і обумовлені проблеми з шийним відділом хребта. Спусковим механізмом у чоловіків часто є також алкоголь або певні харчові продукти.

Кластерні головні болі зачіпають переважно чоловіків, виявляється болючість в області обличчя, часто схожі з мігренню. Визначити відмінності буває важко навіть для фахівців.

Головні болі під час вагітності

С самого утра болит голова – причины и решение проблемы

Цефалгия під час вагітності – це окрема проблема. Тут відіграють роль кілька факторів. Зміна рівня гормонів, особливо на ранніх термінах і згодом – після пологів. Біль може виникнути з ранку, протягом дня або увечері після напруженого дня.

Мігренозні напади у вагітних жінок може викликати споживання певних продуктів. На більш пізній стадії проявляється навантаження на хребет. Зважаючи на те, що лікування цефалгії у цей період вкрай проблематично з-за неможливості прийому більшості лікарських препаратів, слід звернути увагу на достатнє споживання рідини і відпочинок.

При мігрені допомагає теплий солодкий чай чи каву. Полегшити приступ може холодний компрес на лоб або втирання декількох крапель ароматичного масла із заспокійливим ефектом. Якщо біль з’явилася з ранку, бажано, не вставати з ліжка, а випити чаю і полежати ще.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *