Запаморочення голови після плавання, причини

Головокружение головы после плавания, причины

Причини для появи запаморочення можуть бути самими різними, причому побутовими або пов’язаними з внутрішніми змінами в організмі. Порушення вестибулярного апарату, рух навколо різних предметів, стреси і хвилювання, перенапруження підвищують вироблення адреналіну, сильні викиди крові в мозок.

Багато хто не розуміють, чому раптово починає паморочитися в невагомості, при попаданні в неприродну обстановку, після перельоту або перебування в сидячому положенні в транспорті або на кораблі в момент плавання. Положення тіла стає нестійким по відношенню до очних яблук. При подачі імпульсів у мозок на тлі того, чи іншого незвичного для вестибулярного апарату стану з’являється відчуття нудоти, посилення серцебиття, підвищення пітливості в долонях.

Запаморочення може бути після плавання, відвідування гарячої лазні, сауни, солярію, басейну, при постановці крапельниці або взяття крові з вени, на фоні гіпертонічного кризу, прийому солодкого, перельоту в літаку, катання на каруселі.

Зміст

 • 1 Запаморочення від води
 • 2 Запаморочення від втрати крові
 • 3 Запаморочення при гіпертонії
 • 4 Запаморочення від солодкого
 • 5 Причини недуги у здорових людей

Запаморочення від води

Головокружение головы после плавания, причины

Не дивно, коли починає крутитися голова відразу після прийому кави, міцного чаю. Саме кофеїн, також деякі ліки, алкоголь призводять до порушення водного балансу, підвищення кількості води в організмі, зниження обсягу вироблення циркулюючої крові. В результаті людина починає набрякати, порушується кислотно-лужний баланс і перерозподіл крові, частішає серцебиття і дихання, нудить внаслідок розкладання алкоголю на продукти розпаду. Все це призводить до порушення сну, недосыпаниям, занепаду сил, набряки на обличчі від води ознаками кризу гіпертонії, припливи крові до рук і ногах, а не в мозок.

Після прийому гарячої ванни збільшується навантаження на серце, ускладнюється процес потовиділення, підвищується артеріальний тиск. Людина відчуває слабкість, нездужання відразу після виходу з ванни, з’являється запаморочення, коли судини просто не встигають адаптуватися до нових високих температур.

Не рекомендується занурюватися у воду цілком. Область серця повинна знаходитися над рівнем води. Оптимальна температура води для прийому ванни 38 градусів, при цьому приймати ванну потрібно більше 20-25 хв. Прийом гарячої ванни повинен бути не більше 10 хв. Саме довге перебування у воді призводить до зневоднення організму, особливо якщо вона жорстка.

Не можна приймати гарячі ванни, відвідувати парну в лазні, солярій на голодний шлунок, низькому артеріальному тиску і рівні гемоглобіну в крові. Нестача кисню, порушення (відсутність) вентиляції в лазні може призвести до вегетосудинної дистонії, гіпертонічного кризу.

Після впливу на організм токсичних парів, чадного газу, що виходять від печі в гарячій бані, несприйнятливості організму високих температур, перегріву, при різкому підвищенні теплових навантажень при відвідуванні солярію паморочиться голова.

Різкі перепади температур, гаряче повітря, недолік кисню в приміщенні може спровокувати алергічні реакції, сильна перевтома замість бажаного відпочинку, спазми в судинах при різкому розширенні вен, запаморочення.

Імунну систему рекомендується попередньо гартувати, при відвідуванні лазні, сауни і солярію не палити, не вживати алкоголь, не відвідувати лазню на голодний шлунок і не передати. Краще всього з’їсти трохи фруктів, овочів або легкий овочевий салат.

Закупорка судин, підвищення тиску, нездатність повноцінної переробки крові, задуха, вдихання сумнівних ароматичних запахів, нестача свіжого повітря в лазні можуть стати причинами запаморочення і дзвону у вухах. Організм повинен адаптуватися до різких перепадів температури і гарячий пар — це стрес. Краще почати з гартування організму, спочатку прийняття контрастного душу з поступовим підвищенням температури в лазні, сауні, обтирання ніг.

Парне приміщення повинне добре провітрюватися. Щоб не втратити рівновагу краще сидіти в бані на лавочці, намагатися тримати тіло постійно на одному рівні.

Не рекомендується відвідувати лазню або гарячі ванни при захворюваннях судин, серця, також після важкого трудового дня, сильних фізичних навантажень.

Запаморочення від втрати крові

Головокружение головы после плавания, причины

Запаморочення знайоме людям, постійно здає кров. Недолік крові обов’язково позначається на організмі, до того ж на повне відновлення потрібен час. Потрібно майже місяць для відновлення всіх клітин крові після перенесення здачі крові, для плазми 2-3суток, для заповнення еритроцитів 5-6 днів. Саме порушення у системі кровообігу призводить до головного болю і запаморочення. Кров погано починає надходити в мозок, втрачається рівновага після здачі крові. Паморочитися може від кровотечі з носа, інших перенесених хвороб у дитинстві, при поганий згортання крові.

Стан організму перед здачею крові потребує обстеження, здачі аналізів, щоб всі показники були в нормі. Здача крові з вени для чоловіків дозволено не більше 5 разів на рік, при цьому перерви повинні бути істотними для повноцінного оновлення крові. Для жінок – не частіше 4-х разів на рік з перервами до 5-6 міс. Донори обов’язково повинні проходити попередній медогляд, перевіряти свій тиск, пульс, температуру тіла. Загальне самопочуття для нормального перенесення здачі крові повинно бути зафіксовано лікарями.

Для відновлення організму рекомендується після здачі крові з вени, переливання, перенесення крапельниці або операції провести весь наступний день в спокої, приймати, шоколад, соки, мінеральну воду, компоти червоне вино (до 100 г), відмовитися від алкоголю і куріння, що може призвести до запаморочення і навіть непритомності.

Часто паморочиться голова у результаті здачі крові з вени, постановки крапельниці або перенесення операції, нестачі поживних речовин, виснаження організму, непереносимості введення голки деякими людьми, чому і стає погано. Зменшується подача кисню в мозок, вестибулярний апарат просто не встигає швидко перебудуватися. Можлива індивідуальна непереносимість на введення деяких лікарських компонентів при постановці крапельниці або проведення операції, що вводяться внутрішньовенно, або з великим вмістом магнезії.

Запаморочення при гіпертонії

Головокружение головы после плавания, причины

На фоні гіпертонічного кризу паморочиться голова, при цьому часто гіпертоніки відчувають недуга, що ведуть сидячий спосіб життя. Порушується циркуляція крові, процес по поверненню з серця і головного мозку до кровоносних судинах.

Паморочиться голова внаслідок тривалого перельоту, призводить стан дискомфорту при перебуванні в літаку внаслідок перепадів тиску. Закладає вуха при зниженому тиску під час перельоту. Це негативно впливає на людей, які страждають на запалення пазух носа і дихальних шляхів, легеневими захворюваннями, серцево-судинною дистонією. У літаку рекомендується сидіти нерухомо і біля вікна, не дивитися вниз, не відмовлятися від пропозиції перекусити.

Після перенесення операції, нападу гіпертензії, гіпертонічної кризи, різкого падіння тиску, прийому гарячої ванни паморочиться голова. Відбувається посилення відтоку крові до ніг, а не на голові, сповільнена судинна реакція.

Причиною розвитку гіпертонічного кризу може стати постійно знижений артеріальний тиск, недостатнє мізерне харчування, часті стреси, переживання. Не рекомендується приймати гарячі процедури в лазні, сауні при захворюваннях серця, судин, варикозному розширенні вен, нападах гіпертонічного кризу, порушення нормального кровотоку по судинах.

Паморочиться голова на тлі перенесення гіпертонічного кризу на тлі змін у внутрішніх органах і судинної системи, спадкового чинника, гіпоплазії правого, хребетному артерій.

Відчуття запаморочення і блювоти нерідко виникає при перепадах постійного тиску. Болить верхня частина голови внаслідок гіпертонічного кризу, шумить у вухах, скаче артеріальний тиск. Хворим рекомендується відкоригувати харчування, переглянути спосіб життя, більше плавати і ходити пішки, також сходити на прийом до психотерапевта і обстежитися, здати аналізи.

Запаморочення від солодкого

Головокружение головы после плавания, причины

Втрачається рівновага, кров починає погано циркулювати і не надходити в мозок при нестачі глюкози в крові, так само як і, навпаки, при підвищеному змісті, тобто цукровому діабеті. Ось чому паморочиться голова відразу після прийому солодкого.

Часто нудить, паморочиться голова на тлі алергії на будь-які солодкі продукти, також наявності супутніх симптомів: закладеності носа, висипаннях на шкірі можливо, демпінг-синдромі, відливи крові від голови до травному тракту, сильному падінні артеріального тиску, приступи гіпертонічного кризу.

Краще замість цукру їсти потроху 1-2 л. в день продукти бджільництва, волоські горіхи, родзинки, курагу. З даних продуктів можна готувати салати, що корисніше, ніж солодощі для підвищення пам’яті, поліпшення роботи серця і судин, зміцнення імунітету.

Причини захворювання у здорових людей

Головокружение головы после плавания, причины

Часто люди дивуються, чому паморочиться голова, коли немає для цього особливих причин. Голова може боліти і кружляти від хвилювання і страху, наприклад, перед операцією, здачею крові або після перенесення тяжкої психологічної травми, відвідування басейну вперше. Це природна реакція організму на майбутні зміни, при цьому різко скорочується подача кисню в мозок.

Легке запаморочення буває при різкому вставанні, або перебування в незручному положенні тривалий час, після відвідування солярію, сауни. Вестибулярний апарат просто не встигає перебудуватися. Деякі реакції сповільнюються внаслідок плавання в басейні, прийому лікарських речовин, при постановці крапельниці або проведення операції, перебування в польоті, в невагомості, в задушливих приміщеннях зі стисненим повітрям. У результаті мозок починає відчувати брак кисню, поживних речовин, надходження крові по судинах в потрібному обсязі. До запаморочення, нудоти, блювоти, частішання серцебиття може призвести мігрень, отруєння медикаментами, алкоголем, хвороба Меньєра.

Щоб уникнути запаморочення і головного болю рекомендується:

 • стежити за харчуванням, більше їсти білкової їжі, залізовмісних продуктів, гематоген для поповнення крові в організмі;
 • дозувати фізичні навантаження;
 • відмовитися від прийому спиртного, куріння та вдихання нікотину;
 • частіше провітрювати приміщення при відвідуванні лазні, сауни;
 • не приймати водні процедури дуже гарячими, якщо є проблеми зі здоров’ям;
 • не різко вставати з ліжка після здачі крапельниці;
 • стежити за поставою, положенням тіла та шиї при плаванні.

Якщо є проблеми з хребтом потрібно звернутися до лікаря, зробити рентген, пройти МРТ. Щоб не допустити подібного роду неприємностей ведення правильного способу життя, дотриманням необхідних заходів профілактики при перебуванні в надзвичайних ситуаціях, щоб уникнути стресу для організму вкрай важливо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *