Запаморочення після прийому їжі

Головокружение после приема пищи

Досить часто зустрічаються випадки, коли після вживання їжі починає крутитися голова. У одних ці неприємні симптоми можуть бути виражені слабо, в інших же головний біль може супроводжуватися нудотою. Причини, по яким ці явища виникають, можуть носити різний характер. Найчастіше вони пов’язані з прийомом їжі, або ж можуть бути провісником тяжкого захворювання. У цій статті ми постараємося розібратися, чому виникає запаморочення після вживання їжі.

Зміст

 • 1 Причини появи головного болю після прийому їжі
 • 2 Наявність демпінг-синдрому
 • 3 Як необхідно діяти в даній ситуації?
 • 4 порада!
 • 5 Алергічна реакція
 • 6 Чому дієта може стати причиною запаморочення після їжі?

Причини появи головного болю після прийому їжі

Головокружение после приема пищи

На сьогоднішній день можна виділити декілька причин, які можуть спровокувати появу запаморочення після того, як людина поїв. До них необхідно віднести наступні причини:

 • Вживання великої кількості їжі (переїдання).
 • Діагностування демпінг-синдрому.
 • Алергічна реакція на продукти харчування.
 • Дієта жорсткого характеру.

У кожному з перерахованих випадків, людини після вживання їжі нудить, у нього з’являється слабкість і при всьому цьому з’являється сильний головний біль.

Щоб впоратися з подібними симптомами, необхідно більш докладно мати уявлення про те, що стало причиною такої реакції організму на їжу.

Наявність демпінг-синдрому

Головокружение после приема пищи

Може здатися дивним, але головний біль, слабкість і запаморочення дуже часто виникають саме після того, як людина спожила їжу. Зазвичай, причина криється в тому, що обсяг крові, які щохвилини надходить в голову, різко знижується. До того ж, крутитися голова може не із-за того, що тиск знизився, а саме тому, що відбувається сам процес прийому їжі. Адже поки людина їсть, основний обсяг крові притікає лише до органів травлення, що сприяє нормальному переварюванню їжі.

Самим цікавим залишається факт, що голова буде боліти і кружляти з такою силою, наскільки багато було з’їдено їжі, і наскільки важкою вона була для шлунка. Якщо після того, як людина поїв, його нудить, у нього слабкість і сильне запаморочення, то це може говорити про те, що у нього розвивається демпінг-синдром.

Прояв неприємної симптоматики не вважається важким захворюванням, хоча голова може крутитися і вболівати досить сильно. Причини розвитку головного болю і нудоти давно відомі. Коли людина вживає їжу, весь об’єм крові надходить тільки до тих внутрішнім органам, які приймають активну участь в перетравленні їжі. З-за цього залишається обділеним головний мозок людини (відбувається кисневе голодування).

Коли їжа потрапляє в кишечник у вигляді грудки, то, природно, він робить сильний тиск на весь організм. З цієї причини виділяється величезна кількість катехоламіну. Це речовина, яка в свою чергу сприяє виникненню запаморочення.

Дуже часто подібний синдром може виникати після резекції шлунка.

Як необхідно діяти в даній ситуації?

Головокружение после приема пищи

Для того, щоб запобігти запаморочення, біль і нудоту, необхідно буде дотримуватися правильний графік харчування і відмовитися від деяких продуктів:

 • Не рекомендується відтягувати обід, сніданок або вечірній прийом їжі. Голодування буде провокувати сильного відтоку крові, навіть в тому випадку, коли їжі не буде видно. Обережним потрібно бути тим людям, які сидять на дієті. Якщо вони прийняли рішення відмовитися від їжі, то не варто на неї і дивитися. Адже в іншому випадку, демпінг-синдром проявить себе за кілька секунд.
 • Ніколи не орієнтуйтеся на певний час вживання їжі. Якщо довго чекати, а потім наїстися смачною і важкою їжею, то це може в кілька разів погіршити самопочуття людини. Пам’ятайте, жоден свято і смачні страви не варті того, щоб потім погано себе почувати!
 • Відмовтеся від правила не їсти після 18. Адже потім, коли ви почнете снідати, нудота і слабкість не змусять себе довго чекати.

Корисна порада!

Головокружение после приема пищи

Краще всього їсти від 5 до 6 разів за добу. При цьому, бажано, щоб порції були невеликими. Це дозволить зменшити відчуття голоду і буде перешкоджати виникненню запаморочення і нудоти.

Буде необхідно постаратися обмежити вживання солодких і борошняних страв. До них можна віднести горіхи і всі ті продукти, які можуть виявитися важкими для вашого шлунка. Харчування повинно ретельно підбиратися під індивідуальні особливості людського організму. Тільки в такому випадку головний біль і запаморочення не будуть турбувати після смачного сніданку або обіду.

Якщо ж після зміни свого раціону харчування симптоми не зникають, необхідно звернутися за медичною допомогою. Можливо, це говорить про те, що в організм відбуваються збої, впоратися з якими без правильного лікування буде неможливо.

Алергічна реакція

Головокружение после приема пищи

Причини виникнення запаморочення і нудоти можуть бути пов’язані з непереносимістю будь-яких продуктів харчування. Сьогодні такий синдром отримав назву харчової алергії. З подібними неприємностями можуть стикатися люди, організм яких не кращим чином реагує на вживання будь-яких продуктів. При цьому, навіть якщо в дитячому віці алергії на ці продукти не було, вона може виявитися трохи пізніше.

При наявності алергії виникає не тільки запаморочення, нудота і болі. У людини з’являється дзвін у вухах, відчуття сильного тиску ззовні і слабкість у всьому тілі. Викликають неприємні симптоми білкові продукти, солодке і борошняне. Так само небезпеку можуть викликати різні добавки, які дуже часто використовуються в продуктах харчування.

Зменшити або зовсім позбутися від больових симптомів допоможе кваліфікований фахівець. Після проведення спеціальних лабораторних аналізів, можна буде встановити, який саме продукт викликав таку реакцію організму. Після цього для пацієнта складається індивідуальна програма харчування, яка буде полягати в тому, щоб повністю оновити раціон хворого. Під час лікування краще відмовитися від магазинних солодощів, адже в них міститься велика кількість шкідливих добавок.

Чому дієта може стати причиною запаморочення після їжі?

Головокружение после приема пищи

Люди, постійно сидять на жорстких дієтах, досить часто стикаються з цими симптомами. Прояв запаморочення в цьому випадку дуже сильно нагадує ситуацію демпінг-синдрому. Тільки в цьому випадку, з-за різкого обмеження їжі, зменшення порцій і нерегулярного харчування, організм людини відчуває сильний дискомфорт. Саме з цієї причини у людини сильно погіршується самопочуття навіть після того, як він трохи перекусив.

Такі дієти не рекомендується проводити самостійно. Жорстке обмеження їжі повинно супроводжуватися суворим контролем лікаря. В іншому випадку, неправильне харчування може викликати захворювання органів травлення, булімію або анорексію.

Вживання великої кількості їжі так само викликає запаморочення. Щоб позбутися від цього неприємного симптому, досить нормалізувати правильні режим харчування і більше часу перебувати на свіжому повітрі.

Пам’ятайте, що запаморочення, нудота і слабкість можуть виникати не тільки після прийому їжі. Дуже часто подібні симптоми виникають при отруєнні. Тому, якщо ви не впевнені у причини розвитку таких нездужань, краще всього звернутися за допомогою до лікаря!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *